سرگرداني مسافران به دليل لغو پروازها در اثر گرد و غبار

سرگرداني مسافران جامانده در كيش به دليل لغو پروازها در اثر گردوغبار


ورود توده گرد و غبار خارجي به جزيره كيش و لغو پروازهاي هواپيمايي به تهران و برخي استانهاي كشور از روز جمعه تا امروز مسافران جامانده را سرگردان و نگران كرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا از كيش ، با غلظت يافتن گرد و غبار خارجي در جزيره كيش ، بي‌برنامه گي در شرايط اضطراري و نيز عدم پاسخگويي مناسب و صحيح مسوولان فرودگاه اين شهر موجب شده تا مسافران پروازهاي كنسل شده از روز جمعه بلاتكليف باشند.

براساس اين گزارش پرواز شماره ۴۰۸۰متعلق به شركت كيش اير قرار بود عصر روز جمعه گذشته از كيش به تهران پرواز داشته با شد كه به علت وجود گرد و غبار در اسمان كيش اين پرواز كنسل و تاكنون پرواز ديگري جايگزين آن نشده است.

علاوه براين پرواز ازكيش به مشهد ، شيراز ، اردبيل و تبريز نيز از روز جمعه دروضعيت مشابهي هستند.

عدم اتخاذ تدابير لازم در مورد بازگشت مسافران باعث شده تا مسافران هر چه بيشتر نگران بازگشت خود به مقصد شوند.

براساس اين گزارش، خستگي و نارضايتي مسافران پروازهاي كنسل شده كه به حدود ۴۸ساعت نيز مي‌رسد آرامش را از آنان سلب كرده و باعث شده طي مدت مذكور بارها با اعتراض با مسوولان فرودگاه درگيري لفظي پيدا كنند.

بر همين اساس شركت هواپيمايي مسوول ، در حد ساماندهي به وضعيت موجود درابلاغي به برخي هتلهاي اقامتي اعلام كرده كه مسافران جامانده به طور رايگان تا مشخص شدن وضعيت بازگشتشان اقامت يابند.

همچنين هزينه‌هاي خوراك آنان از جمله نهار ،صبحانه و شام بر عهده شركت هواپيمايي اشت.

به رغم اين موضوع هنوز وضعيت پروازهاي كنسل شده مسافران كيش مشخص نشده واين افراد به همين دليل تاكنون با درنظر گرفتن وضعيت كاري خود خسارت‌هاي مختلفي را متحمل شدند.

بر اساس اين گزارش، مسافراني كه پروازهاي آنها كنسل شده در محوطه فرودگاه بلاتكليف در انتظار روشن شدن وضعيت بازگشت خود هستند و تاكنون در مورد بازگشت آنها اقدام مناسبي صورت نگرفته است

88/05/13