احتمال تاخير در احداث 17 هتل كيش

احتمال تاخير در احداث 17 هتل كيش

دبير جامعه هتلداران كيش از احتمال تاخير در احداث 17 هتل جديد اين منطقه بدليل بروز ركود اقتصادي خبر داد

 

آراميس مهماندوست در يك نشست خبري با اشاره به صدور مجوز احداث 17 هتل جديد در منطقه آزاد كيش براي سرمايه‌گذاران داخلي اظهار داشت: تاكنون عمليات اجرايي اين پروژه‌ها آغاز نشده ولي نمي‌توان به طور دقيق گفت دليل اين مسئله ركود اقتصادي يا موارد ديگر است.

وي ادامه داد: زمان لازم براي احداث هر كدام از هتلها با ديگري متفاوت است و اين مدت به مشخصات پروژه بستگي دارد، به همين دليل نمي‌توان متوسط زماني براي اجراي پروژه‌ها اعلام كرد.

مهماندوست بزرگترين مانع در احداث هتل در كيش را عدم ارائه تسهيلات بانكي به سرمايه‌گذاران عنوان كرد و گفت: احداث هتل در سرزمين اصلي مشمول استفاده از تسهيلات بانكي مي‌شود ولي اين تسهيلات به هتلهاي احداثي در كيش تعلق نمي‌گيرد.

وي افزود: از سويي با توجه به استهلاك ساختمانها و شرايط جغرافيايي كشور بسياري از هتلهاي كيش نيازمند انجام تعميرات هستند و اين در حالي است كه تسهيلات بانكي به انجام تعميرات نيز تعلق نمي‌گيرد.

وي در ادامه با بيان اينكه هم اكنون ضريب اشتغال هتلها در كيش 64 درصد است، خاطر نشان كرد: اين رقم در هفته اول جشنواره تابستاني امسال 56 درصد و در 15 روز اول جشنواره تابستاني سال گذشته 58 درصد بوده است.

به گفته وي سال گذشته ضريب اشغال هتلهاي كيش در بهترين شرايط به 92 درصد رسيد كه پيش‌بيني مي‌شود با وجود شرايط اقتصادي حاكم بر منطقه امسال نيز در بهترين شرايط اشغال هتلها به همين حدود برسد.

88/05/04