كاهش ورود گردشگران خارجي به كيش

ورود گردشگران خارجی طی سال‌های 86 – 87 به این منطقه 41 درصد کاهش پیدا کرده است، این درحالی است که میزان ورود گردشگران داخلی 23 درصد رشد برخوردار بوده است.

معاونت گردشگری منطقه آزاد کیش گفت: ورود گردشگران خارجی طی سال‌های 86 – 87 به این منطقه 41 درصد کاهش پیدا کرده است، این درحالی است که میزان ورود گردشگران داخلی 23 درصد رشد برخوردار بوده است.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا طهماسب‌پور در جمع خبرنگاران در منطقه آزاد کیش گفت: علت عمده کاهش گردشگران خارجی به این منطقه مساله ویزا بوده است.

 

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته ميزان گردشگران داخلي از كيش به میزان قابل توجهی آن افزایش داشته است، گفت: در 15 روز منتهی به مرداد ماه سال 87، منطقه آزاد کیش پذیرای تعداد 26 هزار و 717 نفر گردشگران داخلی بوده که امسال نسبت به همان مدت زمان تاکنون 35 هزار و 156 نفر گردشگر داخلی به کیش وارد شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه میزان دقیقي از ورود گردشگران خارجی به کیش را نمی‌توان مشخص کرد، گفت: به دلیل آن که گردشگران خارجی عمدتاً از طریق فرودگاه امام خمینی وارد کشور می‌شوند و به وسیله تورهای خارجی وارد کشور می‌شوند، بنابراین نمی‌توان ورود میزان ورودی گردشگران خارجی به این منطقه را مشخص کرد.

 

معاونت گردشگری منطقه آزاد کیش از ضریب اشغال 37 درصدی هتل‌ها طی سال گذشته خبر داد و گفت: از هنگامی که جشنواره تابستانی کیش به بخش خصوصی واگذار شده، ضریب اشغال هتل‌ها نیز افزایش یافته است، به گونه‌ای که سال گذشته ضریب اشغال هتل‌ها با 38 درصد رشد مواجه بوده، كه اين ميزان طی یازده سالي که از برگزاری جشنواره تابستانی در کیش مي‌گذرد، بي‌سابقه بوده است.

 

وی از لزوم برگزاری جشنواره‌های مختلف در منطقه آزاد کیش تاکید کرد و گفت: اگر بخواهیم که منطقه آزاد کیش رشد و توسعه خود را بیابد و بخش خصوصی در آن فعال شود و ورود گردشگران خارجی و داخلی به آن افزایش یابد و مسافران دائمی داشته باشیم، باید به صورت سیار و به مناسبت‌های مختلف جشنواره‌هایی را در این جزیره داشته باشیم.

 

معاونت گردشگری منطقه آزاد کیش همچنین از ایجاد ایستگاه‌های سیاحتی و مسافرتی در کشورهای مختلف به ویژه کشورهای خاورمیانه خبر داد و گفت: به منظور استفاده از قابلیت‌های تفریحی و جذب سرمایه‌گذار و توریست به این منطقه، کیش در کشورهای خارجی به ویژه کشورهای مسلمان و خاورمیانه اقدام به تاسیس دفاتری برای شناساندن این جزیره به متقاضیان کرده است.

 

وی ایستگاه کیش ایر در دبی را به عنوان اولین ایستگاهی که قابلیت‌های تفریحی جزیره کیش را معرفی می‌کند، نام برد

88/05/03