طرح گردشگري اسلامي در كيش اجرا مي‌شود

مديرعامل منطقه آزاد كيش با تأكيد بر لزوم ايجاد گردشگري اسلامي در اين منطقه گفت: موضوع تبديل كيش به الگوي گردشگري كشورهاي اسلامي به زودي در اجلاس وزراي خارجه كشورهاي اسلامي مطرح خواهد شد

اسد الله كريمي در يك نشست خبري اظهار داشت: مردم ايران داراي سنت‌هايي هستند كه با فرهنگ اسلامي آميخته شده و در همين راستا مي‌توان مسئله گردشگري اسلامي را در كشور و به ويژه منطقه آزاد كيش گسترش داد.

وي بابيان اينكه مصاديق گردشگري اسلامي را در‌آينده اعلام خواهيم كرد، گفت:‌ تميز دادن بين ويژگي گردشگري كشورهاي غربي با آنكه ما قصد داريم در كيش ايجاد كنيم كار دشواري نيست.

وي تصريح كرد: كيش بايد محل مناسبي براي جذب گردشگران مسلمان باشد تا به اين ترتيب افرادي كه به دليل برخي دغدغه‌ها نتوانسته اند به اين منطقه سفر كنند از اين پس زمينه براي سفر ‌آنها به كيش فراهم شود.

كريمي با اشاره به برنامه ريزي انجام شده براي جذب دو ميليون و 600 هزار گردشگر در جزيره كيش تا سال 1404 گفت: در حال حاضر براي يك ميليون و 100 هزار گردشگر داخلي و خارجي امكانات لازم وجود دارد كه جهت دستيابي به اهداف تعيين شده اين امكانات بايد ارتقا يابد.

به گفته وي، هم اكنون 11 هزار و 500 تخت در هتل‌هاي كيش وجود دارد. اين رقم تا سال 1404 بايد به 37 هزار تخت برسد.

مديرعامل جديد كيش در ادامه با تأكيد بر لزوم تقويت جذب سرمايه گذاران در اين منطقه خاطرنشان كرد: اصلاح وضعيت اداري و برخي قوانين موجود جهت تسريع در جذب سرمايه گذاران از جمله برنامه‌هاي سازمان منطقه آزاد كيش خواهد بود.

وي با اشاره به تدوين طرح جامع كيش طي دو سال اخير گفت: برنامه‌هاي پيش بيني شده به مرور زمان اجرايي خواهد شد و اگر برنامه‌اي با توجه به شرايط روز نيازمند تغيير باشد در مورد آن تجديدنظر خواهيم كرد.

كريمي همچنين با اشاره به برپايي جشنواره تابستاني در كيش اظهار داشت: در نيمه دوم تير سال گذشته 26 هزار و 517 نفر گردشگر داخلي در جشنواره تابستاني كيش شركت كردند كه اين رقم در مدت مشابه سال جاري به 35 هزار و 156 نفر رسيده است

88/05/02