برگزاری جشنواره تابستانی کیش توسط بخش خصوصی

بخش خصوصي برگزاري جشنواره تابستاني كيش را برعهده مي‌گيرد

دوازدهمين جشنواره تابستاني كيش از 14 تيرماه مصادف با ميلاد امير المومنين حضرت علي (ع)، شروع شد. اين جشنواره توسط بخش خصوصي برگزار و تا 30 مردادماه ادامه دارد.

خبرگزاري ميراث فرهنگي _ گردشگري_ نماينده بخش خصوصي و رئيس مجمع تشکلهاي صنفي در کيش اعلام کرد: سال گذشته، يازدهمين جشنواره تابستاني با همکاري بخش خصوصي و سازمان منطقه آزاد برگزار شد و بيشتر بودجه آن را سازمان مطقه آزاد تامين کرد. اما جشنواره تابستاني امسال کاملا توسط بخش خصوصي برگزار مي شود.

شيرازي منش گفت: در ستاد جشنواره تابستاني امسال قرار بر اين شده است که جشنواره در کيش به صورت دائمي و ساليانه برگزار شود. به طوري که جزيره کيش در تمام ايام سال شاهد ورود و حضور مسافران و گردشگران از داخل و خارج از کشور نيز باشد.

حميدرضا طهماسب پور، رئيس ستاد جشنواره تابستاني کيش نيز گفت: سعي شده که جشنواره کيش به يک پکيج خانوادگي تبديل شود که تمام افراد خانواده بتوانند از آن استفاده کنند. در اين راستا دو جشنواره کودک و شيريني و شکلات در کنار جشنواره تابستاني براي استفاده خانواده ها برگزار خواهد شد.

حميدرضا طهماسب پور معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش افزود: جوايز امسال بسيار متنوع مي شود تا تعداد بيشتري از مسافران بتوانند از آن بهره مند شوند.

وي با اشاره به اينكه در جشنواره تابستاني سال قبل بيش از 235 هزار مسافر و گردشگر از برنامه هاي جشنواره ديدن كردند گفت: پيش بيني مي شود با توجه به تنوع برنامه ها و جوايز مختلف در جشنواره امسال، اين رقم افزايش يابد.

 وي پيش بيني كرد: هزينه جشنواره تابستاني كيش در سال جاري حدود سه ميليارد و 500 ميليون تومان پيش بيني برآورد شده است.

معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش با اشاره به اينكه بخش خصوصي در جزيره كيش از ظرفيت و توانمندي بسيار بالايي برخوردار است تصريح كرد: واگذاري امور به اين بخش، رونق و توسعه اقتصادي كيش را به همراه خواهد داشت.

طهماسب پور گفت: دوازدهمين جشنواره تابستاني كيش توسط بخش خصوصي و با نظارت و حمايت سازمان منطقه آزاد كيش برگزار خواهد شد.

به گفته رئيس ستاد جشنواره تابستاني كيش، بازاريان، برج‌ سازان، هتلداران، انبوه سازان و ديگر صنوف جزيره كيش در برگزاري اين جشنواره مشاركت جدي خواهند داشت.

طهماسب پور گفت: جنگ شبانه، برنامه هاي مختلف فرهنگي، هنري، ورزشي، برنامه هاي ويژه كودكان و نوجوانان، كنسرت موسيقي پاپ و موسيقي سنتي از ديگر موضوعات دوازدهمين جشنواره تابستاني كيش است.

معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد کيش گفت: نماينده اي از شوراي فرهنگي جزيره در ستاد جشنواره حضور خواهد داشت تا در ايام مذهبي مراسم خاص آن روز نيز برگزار شود.

به گزارش ميراث خبر؛ در طول برگزاري دوازدهمين جشنواره تابستاني تامين زيرساختها و اطلاع رساني و آذين بندي جزيره بر عهده سازمان منطقه آزاد است. در اين ميان نقش سازمان منطقه آزاد کيش در برگزاري جشنواره تنها نظارت بر فعاليت بخش خصوصي خواهد بود.

مسيح اله صفا، رئيس جامعه هتلداران جزيره کيش هم بيان كرد:« جشنواره تابستاني امسال توسط ستاد جشنواره هاي تابستاني کيش که اعضاي آن مسئولان تشکلهاي صنفي اعم از جامعه هتلداران مراکز پذيرايي و نمايندگان جزيره کيش تشکيل شده، برگزار مي شود. بنابراين هيچ تشکل صنفي به صورت انفرادي براي استقبال از مسافران جزيره اقدام نمي کند مگر با هماهنگي سازمان منطقه آزاد کيش.»

 وي افزود:« در ايام تابستان هتلهايي که مجوز اجراي موسيقي زنده را دارند و يا تورهاي گشت جزيره را براي مسافران و گردشگران جزيره برگزار خواهند کرد.»

مسيح اله صفا خاطر نشان کرد:« در ايام برگزاري جشنواره اگر هتلداري در طول ايام سال صبحانه معمولي در هتل سرو مي کرده است. در اين ايام سعي مي کند که صبحانه بوفه براي مسافر خود تهيه کند. ممکن است که هتلداري تابه حال ناهار و شام هتل خود را به صورت منو در اختيار مسافر مي گذاشته است اما به دليل برگزاري جشنواره در اين ايام علاوه بر منو بوفه هم قرار مي دهد و يا اينکه کيفيت ناهار و شام رستوران را بالا مي برد و به تبع آن نيز قيمت را بالا خواهد برد.»

88/04/16