برپایی رویداد معرفی خوراکی های سنتی- بومی کیش

کارگاه معرفی آداب و رسوم غذایی بومیان کیش با هدف آشنایی با پیشینه خوراکی های بومی این منطقه جمعه 28 آذر در کیش برگزار می شود.

این کارگاه به همت انجمن طرح سرزمین و همکاری خانه زنان بومی کیش با هدف معرفی آداب و رسوم غذایی بومیان کیش و پیشینه خوراکی های بومی منطقه جمعه 28 آذر ساعت 20 در محل دفتر انجمن جنب موزه خانه بومیان برگزار می شود.

با توجه به اینکه غذا يكي از حامل هاي اصلي فرهنگ هر جامعه برای معرفی اقوام مختلف بشمار می رود، رویداد معرفی خوراک های سنتی- بومی کیش فرصتی را برای آشنایی با طعم و مزه های خوراکی های قدیمی بومیان جزیره فراهم می کند تا افراد با طعم های اصیلی که درگذر زمان از یاد رفته و یا کم رنگ شده است آشنا شوند.

انتقال مفاهيم فرهنگي بومیان کیش یکی ازعمده ترین اهداف برگزاری این کارگاه است که درآن علاوه برمعرفی خوراکی های سنتی- بومی کیش، افراد با طرز تهیه انواع غذاهای سنتی و آداب و رسوم مردم بومی جزیره آشنا می شوند.

بر اساس این گزارش تبدیل خوراکی های بومی منطقه به یکی از جذابیت های گردشگری کیش فرصتی را ایجاد می کند تا بومیان با ارائه خوراک دسر، چاشنی و نوشیدنی های سنتی جزیره، در جهت تقویت گردشگری فرهنگی فعالیت کرده و از سودآوری اقتصادی این فعالیت ها که درسراسر جهان سالانه منبع درآمد و ثروت سازی برای بسياري از كشورها است بهره مند شوند.

گفتنی است با توجه به ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از تجمع در محیط های محصور برای پیشگیری ازشیوع کرونا، حضور افراد در اين كارگاه محدود بوده و علاقمندان می توانند به صورت زنده برنامه را از صفحه اینستگرام kish.ir دنبال کنند.


99/09/27