افزایش دو برابری ظرفیت مسافری فرودگاه بین‌المللی کیش

با افزایش پل‌های تلسکوپی در پروژه ترمینال فرودگاه کیش، ظرفیت مسافری این فرودگاه با افزایشی دو برابری به ۶ میلیون نفر می‌رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، صبح 9 تیر در بازدید از پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش، از تامین ۱۰ پل تلسکوپی به ارزشی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: با انعقاد قرارداد با یکی از شرکت های دانش بنیان کشور نخستین پل تلسکوپی وارد پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش شد.

مظفری در ادامه افزود: با انعقاد این قرارداد هر دو هفته یکی از پل های تلسکوپی به پروژه ترمینال فرودگاه بین المللی کیش اضافه می‌شود و تعداد آنها به ۱۰ پل تلسکوپی افزایش می‌یابد.

وی ضمن قدردانی از شرکت ملزومات برق و معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص تخصیص تسهیلات و پشتیبانی دانش و فنی این پروژه تصریح کرد: این مهم در سالی که "جهش تولید" از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است با کمک صندوق پژوهش و نوآوری و تعهداتی که سازمان منطقه آزاد کیش داشت یکی از نیازهای جدی کشور در بخش تجهیزات فرودگاهی با بهره گیری از تخصص و تجربه شرکت طرف قرارداد به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که بیش از ۴۲۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند اظهار داشت: با افزایش نیروی انسانی، فعالیت این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت و تلاش بر این هست تا پایان سال جاری این مجموعه به بهره برداری برسد.

در ادامه این بازدید مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که این پروژه در قالب دو قرارداد محقق می شود، گفت: در قرارداد نخست مبلغی بالغ بر ۲۶۰ میلیارد تومان هزینه این پروژه شد و در قرارداد دوم نیز با توجه به متغیر بودن قیمت ها ۱۷ و نیم میلیون یورو به ارزش ریالی ۹۴ میلیارد تومان بر آورد هزینه شده است و تا حدود ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش خواهد داشت.

خانزادی با بیان این که هر کدام از پل های تلسکوپی طبق قرارداد ۵ و نیم میلیارد تومان هزینه شده است گفت: تامین ده پل تلسکوپی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان توسط شرکت داخلی دانش بنیان انجام شده است که مشابه آن توسط شرکت خارجی سه برابر قیمت تمام شده است.

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: براساس برنامه زمان بندی جبرانی این پروژه در اسفند ماه سال جاری به بهر برداری خواهد رسید.

99/04/11