شش تونل ضد عفونی کننده در جزیره کیش نصب شد

ایرنا - شش دستگاه تونل‌ ضدعفونی کننده به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با مشارکت بخش خصوصی، در مراکز پرتردد جزیره کیش نصب و راه اندازی شد.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این دستگاهها در ورودی فرودگاه و بندرگاه، بیمارستان‌ تخصصی و فوق تخصصی کیش و ورودی شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش رونمایی و فعال شده است.

 این دستگاهها در ادامه کمکهای مردمی، بویژه بازاریان و و فعالان اقتصادی از سوی شرکتهای میکامال و دهکده ساحلی برای پیشگیری از ویروس کرونا در کیش اهدا شده است.

 دستگاه ضدعفونی کننده که روشی نوین در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ محسوب می شود و با توجه به فعالیت مجدد اصناف و مشاغل کم خطر که از 1 اردیبهشت آغاز شد، نقشی مهمی در قطع زنجیره انتقال کرونا دارد.

روند مبارزه با ویروس کرونا با توجه به تدابیر و اقدامات انجام شده در کیش در یک وضعیت به نسبت پایدار قرار گرفته، بگونه ای که آمار ابتلای به این بیماری در هفته گذشته تاکنون از رقم ۵۲ نفر تغییر نکرده است، از طرفی اقدامات درمانی این بیماران در بیمارستان کیش  روندی موفق داشته است و بجز دو فوتی که در هفته نخست شیوع کرونا گزارش شد؛ سایر بیماران مداوا  و ترخیص شده اند و هم اکنون هیچ بیماری کرونایی در این بیمارستان بستری نیست.

از طرفی با همت سازمان منطقه آزاد کیش، شورای سلامت، بخش خصوصی و دستگاه‌های نظارتی مستقر در جزیره کیش طی دوماه مبارزه بی امان  علیه ویروس کرونا، معابر عمومی، پارکها، میادین و  مساجد، ناوگانهای حمل و نقل،  بطور مستمر ضد عفونی، ضوابط قرنطینه ای در مبادی ورودی اعمال شده و تمامی مکانهای تجمع و مشاغل خطرآفرین، اماکن ورزشی و تفریحی در سطح جزیره تعطیل بوده است.

 توزیع رایگان ارزاق عمومی در بین اقشار آسیب‌پذیر، راه‌اندازی پویشهای  مردمی، برگزاری کلاس‌های آموزشی از راه دور برای دانش‌آموزان، افزایش ۸۶ تخت بیمارستانی و تامین بیمارستان پشتیبان جزیره با ۳۳ تخت و ۲۲ دستگاه تجهیزات و ملزومات پزشکی، توزیع محلول‌های ضدعفونی‌کننده، راه‌اندازی پزشک آنلاین، رونمایی از دستگاه تست کرونا ظرف ۳ ساعت در بیمارستان کیش، تهیه و ساخت چهار دستگاه تونل تمام اتوماتیک ضدعفونی در مبادی اصلی ورودی  کیش توسط بخش خصوصی، بازگشت کیشوندان از سفر با اجرای ضوابط قرنطینه خانگی و سازمانی و اختصاص۸قرارگاه توسط ناحیه مقاومت بسیج ازجمله اقدامات پیشگیرانه سازمان منطقه آزاد کیش طی دوماه گذشته بوده است.‌

معاون اول رییس‌جمهوری اخیرا  در دیدار مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن قدردانی از اقدامات منطقه آزاد کیش در پیشگیری از شیوع کرونا، گفت: این اقدامات می تواند الگویی برای کشور باشد.

 اسحاق جهانگیری ضمن ابراز خرسندی از اقدامات پیشگیرانه و روند مبارزه با ویروس کرونا در جزیره کیش؛ استمرار این اقدامات را  مقدمه و زمینه ساز فعالیت مجدد اقتصادی در جزیره کیش دانست.

99/02/05