احیا دوباره شرکت خدمات گردشگری کیش

شركت خدمات گردشگري كيش دوباره احيا شد

خبرگزاري ميراث فرهنگي_ گردشگري_ شركت خدمات گردشگري كيش يك واحد نظارتي است. قبلا مدير نظارت بر خدمات اقامتي زير مجموعه معاونت گردشگري بود اما حالا اين مسئوليت به موسسه خدمات گردشگري محول شده است.

مسيح اله صفا، رئيس جامعه هتلداران كيش به خبرنگار CHN گفت:« با گذشت دو ماه از تشكيل اين شركت هنوز شرح وظايف آن ابلاغ نشده است و ما به عنوان بخش خصوصي هنوز از ماهيت اجرايي آن اطلاع دقيقي نداريم. حتي دليل اينكه چرا منحل شده و دوباره احيا شده را نمي‌دانيم.»

اما در همين حال طهماسب‌پور پاسخ داد كه شرح خدمات و فعاليتهاي شركت به جامعه هتلداران ابلاغ شده است.

حميدرضا طهماسب‌پور، معاون گردشگري سازمان منطقه آزاد كيش به خبرنگار CHN گفت:« شركت خدمات گردشگري همان شركت قبلي سازمان منطقه آزاد است كه مدتي متوقف شده بود اما مجدد كارش را شروع كرد. در زمان رياست آقاي شايسته به اين نتيجه رسيده بودند كه كار اجرايي در معاونت گردشگري صورت گيرد. براي همين مديتي متوقف ماند. اما با آمدن آقاي مددي اين شركت دوباره شروع به فعاليت كرد و الان هم به عنوان بازوي اجرايي معاونت گردشگري كارهاي نظارت بر تاسيسات گردشگري مراكز اقامتي و تفريحي و برنامه ريزي و آموزش را انجام مي‌دهد.»

وي درباره اينكه فعاليت شركت خدمات گردشگري و جامعه هتلداران و معاونت گردشگري سازمان منطقه آزاد در بحثهاي نظارت بر تاسيسات گردشگري موازي كاري به حساب مي‌آيد، بيان كرد:« موازي كاري نخواهد بود. چراكه اين شركت كار نظارت اجرايي را انجام مي دهد و معاونت گردشگري دخالتي بر آن ندارد. از اين پس نظارت در حوزه معاونت در اختيار شركت خدمات گردشگري است. جامعه هتلداران نيز مستقل و برآمده از مجموعه هتلداران كيش است. اتفاقا همكاري و هماهنگي جامعه و شركت به عنوان بازوي اجرايي سازمان مي تواند باعث تحول در مجموعه شود.»

طهماسب پور بيان كرد:« اين تعامل مي‌تواند الگوي موفقي براي ساير بخش هاي گردشگري در كشور باشد.»

او يكي از دلايل موفقيت گردشگري كيش را حضور جامعه هتلداران به صورت كامل در تصميمي گيري‌هاي سازمان منطقه آزاد كيش عنوان كرد.

88/04/09