مسابقات کبدی جوانان جهان از ۲۰ تا ۲۴ آبان در کیش برگزار می شود

ایرنا- اولین دوره رقابتهای قهرمانی کبدی جوانان جهان با حضور کشورهای مختلف از ۲۰ تا ۲۴ آبان در جزیره کیش برگزار می شود.

به نقل از روابط عمومی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش و براساس آخرین هماهنگی های انجام شده در نشست مشترک عباس اورسجی رئیس فدراسیون کبدی جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل منطقه آزاد کیش و مسئولان امور ورزش این جزیره، منطقه آزاد کیش آماده برگزاری این رویداد بین المللی و هرگونه همکاری در این زمینه است.

 در نشست مشترک رئیس فدراسیون کبدی و سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد که 10 مهر برگزار شد، آخرین هماهنگی های لازم جهت برگزاری مسابقات کبدی جوانان جهان انجام شد.

 پس از این دیدار و در نشستهای بعدی چگونگی تقسیم وظایف و هماهنگی های لازم در بخش های مختلف از جمله پوشش خبری، مراسم افتتاحیه و اختتامیه، انتقال ورزشکاران خارجی و استقبال فرودگاهی در محل موسسه ورزش و تفریحات سالم برگزار شد.

همچنین براساس اخبار دریافتی، تیم ملی کبدی ایران جهت آمادگی بیشتر از امروز  در جزیره کیش اردو خواهد زد.

اولین نشست برنامه ریزی و هماهنگی رقابتهای قهرمانی کبدی جوانان جهان اواخر شهریور ماه گذشته با حضور دبیرکل فدراسیون آسیایی کبدی و رئیس فدراسیون کبدی ایران در کیش برگزار شد.

تفاهمنامه اجرایی این رویداد بین المللی، سوم شهریور گذشته در نشستی با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و اورسجی رئیس فدراسیون کبدی کشور در محل فدراسیون کبدی  امضا شد.

 جزیره کیش با برخورداری از ۶ هزار متر فضای مسقف و بیش از ۱۴۰هزار متر فضای باز ورزشی دارای امکانات و زیر ساختهایی مناسب و استاندارد برای برگزاری مسابقات ملی و بین المللی است.

 توسعه ورزش قهرمانی و پهلوانی از  جمله برنامه های راهبردی موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش است.

نیاز نداشتن  روادید برای ورزشکاران و مهمانان خارجی جهت سفر به کیش، امکانات اقامتی پیشرفته، نبود ترافیک و حمل و نقل روان شهری  از دیگر ویژگیهای است که این جزیره را به مکانی مناسب برای  برگزاری رویداد های ورزشی  بین المللی تبدیل کرده است. 

98/07/16


سالومه سیر
سالومه سیر