حضور فعال کیش در نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو

ایرنا- دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو با حضور فعال منطقه آزاد کیش در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اردبیل برگزارشد .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این نمایشگاه که دومین نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو محسوب می‌شود، نمایندگان سازمان منطقه آزاد کیش با همراهی مسئولان بیمارستان کیش با هدف مشارکت در دستیابی به اهداف دفتر همکاری‌های مشترک کیش و مؤسسه فرهنگی اکو حضوری فعال داشتند.

توسعه گردشگری بخصوص گردشگری سلامت به‌عنوان سومین صنعت اقتصادی کشور، قرار گرفتن جزیره کیش در فهرست کشورهای مقصد جهت اعزام بیمار از کشورهای عضو اکو، صادرات خدمات پزشکی و گردشگری جزیره کیش، دستیابی به سهم مناسب از بازار سلامت این کشورها و سرمایه گذاری در طرح‌های پزشکی، دارویی و تجهیزات، از دیگر اهداف سازمان منطقه آزاد کیش برای شرکت در این رویداد مهم علمی و اقتصادی است.

حضور سازمان منطقه آزاد کیش در این نمایشگاه فرصتی ارزشمند را برای معرفی محصولات و خدمات، شناخت فرصت‌های تجاری جدید و گسترش شبکه‌های بازرگانی با کشورهای عضو اکو نیز رقم می‌زند.

دومین کنفرانس و نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو در اردبیل از روز گذشته با برپایی ۴۰ غرفه و حضور ۱۵۰ میهمان داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های دائمی اردبیل گشایش یافت و امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه نهایی پایان یافت.

به گزارش ایرنا، بیانیه پایانی این کنفرانس و نمایشگاه که در ۲۲ بند تدوین و به "بیانیه اردبیل" موسوم شده، بر توسعه همکاری اقتصادی و گردشگری به خصوص در حوزه گردشگری سلامت و ابتکار عمل مشترک در این زمینه تاکید کرده است. در این کنفرانس قرار شد که ایران و ترکیه نقشه راه همکاری‌های گردشگری سلامت بین کشورهای اکو و مناطق اقتصادی را با همکاری دبیرخانه اکو تدوین کنند.

در این کنفرانس و نمایشگاه که با هدف معرفی توانمندی‌های ایران و استان اردبیل در زمینه اقتصادی و گردشگری و با محوریت گردشگری سلامت و توریسم درمانی برگزار می‌شود، میهمانانی از هشت کشور خارجی حضور یافته اند.

در این کنفرانس ۱۲ نشست تخصصی برگزار و بیش از ۳۰ فعال و مقام مسئول از کشورهای شرکت کننده در حوزه گردشگری سلامت به سخنرانی تخصصی پرداختند.

همچنین ۳۰ بسته سرمایه گذاری در بخش گردشگری معرفی شده و چند تفاهم نامه همکاری صنعت توریسم بین مقامات و فعالان حوزه گردشگری استان اردبیل با طرف‌های عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان امضا شد.

کشورهای عضو اکو با جمعیت بیش از ۳۳۰ میلیونی فرصت مغتنمی برای استان اردبیل بشمار می‌رود که می‌توان با معرفی قابلیت‌

دفتر همکاری‌های مشترک کیش و مؤسسه فرهنگی اکو، ۱۵ فروردین امسال، با حضور غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمدمهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در جزیره کیش گشایش یافت. اجرای سیاستگذاری‌های مدیریت منطقه آزاد کیش مبنی بر تقویت همکاریهای فرهنگی، رونق صنعت گردشگری، جذب جهانگردان و بهره گیری از ظرفیت‌های سازمان اکو در توسعه بخش توریسم بین المللی در این جزیره مرجانی از جمله اهداف راه اندازی این دفتر عنوان شده است.

98/04/04