اولین دوره مسابقات زورخانه ای و کشتی پهلوانی اکو در کیش برگزار می شود

ایرنا - بر اساس توافق بین موسسه فرهنگی اکو و فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی IZSF اولین دوره مسابقات زورخانه ای و کشتی پهلوانی اکو تابستان امسال در کیش برگزار شود.

به گزارش ایرنا از فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، توافق اولیه برگزاری این مسابقات در نشستی با حضور محمد مهدی مظاهری رئیس سازمان فرهنگی اکو و محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی در محل IZSF حاصل شد.

تقویت و ارتقای همکاری و مشارکت نزدیک بین مردم منطقه و با توجه به ظرفیت بسیار بالای ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی به عنوان میراث مشترک فرهنگی و اجتماعی در میان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی ECO طرفین ضمن موافقت برای عقد تفاهم نامه همکاری برای برگزاری اولین دوره از مسابقات زورخانه ای و کشتی پهلوانی اکو در کیش موافقت کردند.

سازمان همکاری‌های اقتصادی (ECO) ، یک سازمان منطقه‌ای است که در سال ۱۹۸۵ توسط دولت‌های ایران، پاکستان و ترکیه به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تأسیس شد. در سال ۱۹۹۲ سازمان اکو گسترش یافت و هفت عضو جدید از جمله جمهوری اسلامی افغانستان، جمهوری آذربایجان، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، جمهوری تاجیکستان، ترکمنستان و جمهوری ازبکستان به آن اضافه شدند. در سال ۱۹۹۵ با رویکرد «تحکیم قرابت‌های فرهنگی، پیوندهای معنوی و روابط دوستانه میان ملت‌های کشورهای عضو از طریق روش‌های اجتماعی و فرهنگی بصورت تئوری و عملی» سازمان فرهنگی اکو ایجاد گردید.

جزیره گردشگری کیش و کشورهای عضو اکو همکاریهای جدیدی در بخش مختلف بویژه در بخش فرهنگی و گردشگری آغاز کرده‌اند، دفتر همکاری‌های مشترک کیش و مؤسسه فرهنگی اکو، ۱۵ فروردین امسال، با حضور غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و محمدمهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در جزیره کیش گشایش یافت. اجرای سیاستگذاری‌های مدیریت منطقه آزاد کیش مبنی بر تقویت همکاریهای فرهنگی، رونق صنعت گردشگری، جذب جهانگردان و بهره گیری از ظرفیت‌های سازمان اکو در توسعه بخش توریسم بین المللی در این جزیره مرجانی از جمله اهداف راه اندازی این دفتر عنوان شده است.

98/04/04


سالومه سیر
سالومه سیر