برگزاری مسابقات بین‌المللی اکو در پنج رشته به میزبانی کیش

نشست هماهنگی برگزاری مسابقات بین‌المللی اکو با حضور کشورهای عضو اکو برگزار شد اما هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، اولین نشست هماهنگی برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی کشورهای عضو اکو با حضور مسئولان کمیته ملی المپیک، مؤسسه فرهنگی اکو، منطقه آزاد کیش و وزارت ورزش و جوانان در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد. این نشست با حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش، کیکاووس سعیدی خزانه دار و ذی‌حساب کمیته، اصغر رحیمی و اسلامیان برگزار شد.

در ابتدای این نشست صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به اهداف چهارگانه این رویداد مهم عنوان کرد: بدون تردید برگزاری این مسابقات بین‌المللی در راستای تقویت مناسبات کشورهای عضو، توسعه روابط دیپلماتیک فرهنگی و ورزشی و تقویت دیپلماسی منطقه کمک به سزایی کرده و در توسعه و معرفی ظرفیت‌های جزیره کیش در سطح آسیای میانه، نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

سپس مظفری مدیر عامل منطقه آزاد جزیره کیش به ظرفیت بسیار بالای این جزیره در حوزه‌های مختلف اشاره داشت و گفت: برای توسعه ظرفیت ورزشی کیش برای میزبانی رویدادهای مختلف برنامه داشته و در حال بررسی هستیم در این جزیره فضاهای ورزشی موجود را بازسازی و برای برگزاری رقابت‌های مطلوب آماده کنیم.

در ادامه محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انتخاب زمان مناسب برای این رویداد بر ابعاد فرهنگی این مسابقات تاکید داشت و پیشنهاد کرد که رقابت‌های بین‌المللی فوق در ماه‌های میلادی " اکتبر و می " نباشد.

همچنین مقرر شد که دبیرخانه‌ای برای برگزاری این رقابت‌ها زیر نظر مظاهری تشکیل تا برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات نهایی در این زمینه انجام و پلان کلی این مسابقات بین‌المللی نیز توسط رحیمی و رغبتی ارائه شود.

مسابقات بین‌المللی ورزشی اکو با حضور کشورهای عضو سازمان اکو در ۵ رشته ورزشی در جزیره کیش و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، وزارت امورخارجه، کمیته ملی المپیک، مؤسسه فرهنگی اکو در ایران و منطقه آزاد کیش در این جزیره برگزار که تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.

98/03/08