138 هزار گردشگر و مسافر نوروزی وارد کیش شده اند

ایرنا- براساس آخرین آمار منتشره از 25 اسفند 97 تا 6 فروردین 98 بیش از 138 هزار گردشگر مسافر از سراسر کشور وارد جزیره مرجانی کیش شده اند.

از مجموع گردشگران و مسافران نوروزی که در مدت مذکور وارد جزیره کیش شده اند، نزدیک به 90 هزار نفر با 590 پرواز از مسیرهای داخلی وخارجی به جزیره کیش منتقل شده اند و مابقی از طریق دریا به این جزیره آمده اند.

در این ایام از مسیر دریایی و از بنادر چارک، آفتاب و لنگه بیش از 53 هزار گردشگر و 10 هزار و 228 خودرو وارد جزیره کیش شده اند که انتقال این مسافران توسط 93 شناور مسافری انجام شده و خودروهای مسافران نیز با 275 لندینگ کرافت به جزیره کیش منتقل شده است.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی کیش در این زمینه با اشاره به احتمال افزایش مسافران در مقایسه با ایام نوروز سال 97 به ایرنا گفت: روند ورود مسافران نوروزی به کیش از طریق هوا و دریا جریان دارد و همه نهادهای خدمت رسان با به کارگیر تمام امکانات در حال خدمت رسانی و میزبانی از گردشگران هستند.

وی اضافه برنامه های شاد نوروزی باحضور هنرمندان کشور در نقاط مختلف جزیره کیش در حال برگزاری و سواحل آرام بخش کیش شاهد حضور چشمگیر مسافران نوروزی است.

مجید ملانوروزی، اضافه کرد: تدابیری اتخاذ شده تا مسافران نوروزی بتوانند به سهولت در نقاط مختلف جزیره تردد کنند و درصورت نیاز حسب تغییرات جوی خدمات و تسهیلات اسکان در اختیار منقاضیان قرار می گیرد.

جزیره مرجانی کیش به عنوان قطب گردشگری کشور و یکی از مقاصد اصلی مسافران نوروزی هر ساله در ایام نوروز میزبان گردشگران زیادی از سراسر ایران اسلامی است که به منظور گذران تعطیلات عید در شرایط مناسب آب و هوای کیش و بهره گیری از جاذبه های طبیعی و گردشگری از دو مسیر هوایی و دریایی به این منطقه آزاد کشور سفر می کنند.

98/01/14


سالومه سیر
سالومه سیر