جزیره کیش میزبان چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، مرتضی موسی خانی رئیس کمیته ملی ربوکاپ گفت: حضور 220 تیم از ایران و جهان در این مسابقات قطعی شده است و احتمال افزایش تیم های شرکت کننده وجود دارد.

وی افزود: علاوه بر تیم های ایرانی  تیم هایی از روسیه ، سنگاپور، مالزی ، چین و ژاپن  در این دوره از مسابقات حضور دارند.
موسی خانی گفت: یک روز قبل از مسابقات دانشجویی ، مسابقات دانش آموزی در کیش برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ با اشاره به حضور موفق تیم های ایران در دوره های قبل گفت : تیم ایران در رقابت های دور قبل  در بخش بزرگسالان موفق به دریافت 13رتبه برتر شد.

وی گفت: بسیاری از رباتهای ساخته شده توسط دانشجویان و محققان کشورمان از جمله رباتهای حمل بار در واحد های صنعتی کشور استفاده می شوند.

موسی خانی از برپایی نمایشگاه رباتها همزمان با مسابقات در نمایشگاه بین المللی کیش خبر داد و گفت: ربات اطفاء حریق ، ربات پیکِن پِلِیس و ربات زیر آبی و جستجوگر در عمق 100 متر نمونه هایی از رباتهای ساخته شده بدست دانشجویان و پژوهشگران ایرانی است که در نمایشگاه عرضه می شود.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ هدف از برگزاری این مسابقات را تشویق دانشجویان و محققان به تولید علم و ساخت  رباتهای هوشمند عنوان کرد. 
چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران و دومین دوره مسابقات آسیا و اقیانوسیه در بخش دانشجویی 16 تا 18 آذر  و در بخش دانش آموزی 15 آذر در کیش برگزار می شود.

این دوره از رقابت ها با همکاری دانشگاه های آزاد اسلامی کیش و قزوین ، سازمان منطقه آزاد کیش و حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه برگزار می شود. 

97/09/11