پروازهای فرودگاه پیام به مقصد کیش برقرار می شود

معاون هوانوردی و امور فرودگاهی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با شرکت هواپیمایی «کیش ایر»، پروازهای این فرودگاه به مقصد کیش از آبان ماه امسال برقرار می شود.

بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام از 23 شهریورماه امسال آغاز شد.

منوچهر اتقیایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون استقبال از پروازهای مسافری فرودگاه پیام و تقاضا برای برقرای مسیرهای جدید از سوی مردم افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: به همین منظور در حال برنامه ریزی هستیم تا پروازهای جدید در مسیرهای مشهد، کیش، کرمانشاه و ایلام راه اندازی شود.

اتقیایی گفت: هم اکنون پروازهای مسیر کرج - مشهد و بالعکس از فرودگاه پیام در روز های چهارشنبه و جمعه به صورت منظم و با استقبال مردم در حال انجام است و در آبان ماه نیز حداقل 2 پرواز دیگر در این مسیر در سایر روزها برقرار تا مردم استان البرز گزینه های بیشتری برای سفر به مشهد مقدس در اختیار داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به تقاضای زیاد برای مسیر کیش طبق مذاکرات صورت گرفته با شرکت هواپیمایی کیش ایر، مقرر شد تا از آبان ماه امسال این پروازها به مقصد کیش 2 روز در هفته برقرار شود.

اتقیایی گفت: برای سایر مسیرهای پر متقاضی مانند اهواز و بندرعباس نیز در حال مذاکره و زمان دقیق برقراری این پروازها اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون هوانوردی و امور فرودگاهی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های فرودگاه برای خدمات رسانی به پروازهای بین المللی در مسیر نجف اشرف با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: امکانات مناسب موجود فرودگاه پیام ، زمینه ارائه خدمات به پروازهای بین المللی در مسیر نجف اشرف را فراهم کرده است .

اتقیایی ادامه داد: فرصت کمی برای برنامه ریزی این پروازها وجود دارد، با این وجود برای خدمات رسانی بهتر به زائران اربعین حسینی در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم پرواز فوق العاده در مسیر کرمانشاه و ایلام برقرار کنیم.

فرودگاه بین المللی پیام دارای 2 بخش مسافری و باری است .

97/07/24