راه اندازی خط شماره ۲ مینی بوس در جزیره کیش

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، علی نجاتی سلیم مدیر حمل و نقل جزیره کیش با اشاره به اینکه تاکنون مینی بوس ها فقط در یک خط از مسیر بازار سفین تا منطقه مرجان و بالعکس در جزیره کیش تردد داشتند، افزود: بنا به درخواست شهروندان ساکن مناطق نوبنیاد 2 و 3  و همچنین با نزدیک شدن به آغاز سفرهای نوروزی و ورود گردشگران به جزیره، با هدف ارائه خدمات بیشتر و بهتر با تصویب شورای ترافیک خط شماره 2 مینی بوس بصورت آزمایشی در جزیره، راه اندازی شد.

 وی در خصوص مناطق تحت پوشش این خط گفت: در این خط، مینی بوس ها از ایستگاه مصلی بزرگ کیش  به سمت  ميدان غدیر، بازار پارس خلیج ، بازار سفین، میدان سعدی، میدان بسیج ، فاز سه نوبنیاد ، فاز دو نوبنیاد ، میدان بهارستان فاز یک نوبنیاد ، فاز A1 وA2 ، خیابان شمشاد  ، میدان غدیر ، ایستگاه جنب مصلی بزرگ کیش و بالعکس با کرایه نفری 500 تومان تردد می کنند.

نجاتی با اشاره به اینکه با ایجاد خط شماره 2 مینی بوس، مبدا خط شماره 1 نیز تغییر می کند، افزود: مبدا خط شماره 1 نیز از این پس از ایستگاه بازار سفین به ایستگاه جنب مصلی بزرگ کیش  تغییر می کند و در مسیرهای  میدان المپیک ، بازار هرمز، ششصد دستگاه، پایانه مسافری بندر، بازارهای بهکیش، مریم و ونوس، میدان ساحل ، میدان امیر کبیر، بازارهای مروارید، زیتون ، مرکز تجاری ، پردیس یک و دو ، مرجان ، هتل دیدینها  و پارک دلفین و بالعکس با کرایه نفری 1000 تومان، مسافران را جابجا می کنند.

وی همچنین در خصوص خدمات دهی سایر وسایل حمل و نقل عمومی در ایام نوروز گفت: در این ایام40 دستگاه مینی بوس از سرزمین اصلی به ناوگان حمل و نقل جزیره اضافه می شود.

همچنین حدود 30 دستگاه هایس نیز وظیفه جابجایی مسافران دریایی از بندر کیش به سایر نقاط کیش را بر عهده خواهند داشت.

مدیر حمل و نقل عمومی کیش در خصوص کرایه تاکسی های خطی و تلفنی اعلام کرد: دریافت کرایه کلیه تاکسی ها بر اساس استفاده از تاکسیمتر انجام می شود و در صورت عدم استفاده از تاکسیمتر توسط رانندگان تاکسی، مسافران مشخصات تاکسی مربوطه را به مدیریت حمل و نقل عمومی اعلام کنند.

وی در پایان از شهروندان و گردشگران درخواست کرد در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد ، انتقاد و پیگیری اشیاء بجامانده در وسایل نقلیه عمومی می توانند با تلفن گویای 141 و یا تلفن ثابت 44420086-076 به صورت 24 ساعته تماس بگیرند ، موضوع در اسرع وقت توسط واحد رسیدگی شکایات مردمی مدیریت حمل ونقل عمومی پیگیری و نتیجه آن اعلام خواهد شد. 

گفتنی است،در طول سال تعداد 128 تاکسی خطی، 542 تاکسی تلفنی ، 79 مینی بوس و 4 خودروی نظارتی در ناوگان حمل و نقل عمومی کیش به ساکنان و گردشگران جزیره ارائه خدمات می کنند.

96/12/24