سمپوزیوم بین المللی سرطان در کیش برگزار می شود

ایرنا - اجلاس بین المللی سمپوزیوم سرطان همزمان با راه اندازی مرکز درمانی بیمارهای سرطان کیش 23 اسفند ماه با حضور شماری از چهره های پزشکی شاخص ایران و جهان در این جزیره مرجانی برگزار می شود.

دبیر اجرایی اجلاس بین المللی سمپوزیوم بیماری سرطان در کیش روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: راه اندازی مرکز درمانی بیماریهای سرطان کیش که بنا به پیشنهاد حمایت انصاری لاری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش چهارشنبه این هفته کلید می خورد، فرصتی شد تا به این بهانه چهره های مطرح پزشکی داخلی و بین المللی در حوزه سرطان در قالب سمپوزیومی برای نخستین بار در این جزیره گردهم آیند.

محمد امین افراسیابی افزود: در این سمپوزیوم علمی و پژوهشی که با حضور پروفسور باب جوان از نخبگان ایرانی و پزشکی جهان برگزار می شود ، شرکت کنندگان درباره تازه ترین یافته های پزشکی در زمینه سرطان های شایع پروستات، روده بزرگ و سینه سخنرانی خواهند کرد.

وی اظهار کرد: یکصد نفر از اساتید برجسته حوزه سرطان در ایران، منطقه خاورمیانه و جهان به همراه برخی از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این سمپوزیم علمی و پزشکی شرکت خواهند داشت و فعالیت اولیه مرکز فوق تخصصی سرطان کیش نیز همزمان با این رویداد آغاز می شود.

وی گفت: بخشی از بیمارستان فوق تخصصی کیش بنا به تاکید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد این جزیره به عنوان مرکز درمان بیماران سرطانی اختصاص یافته و بنا است با استفاده از این ظرفیت و مشارکت بخش خصوصی برای توسعه و تجهیز سخت افزاری آن اقدام لازم انجام شود.

افراسیابی اضافه کرد: با راه اندازی اولیه این مرکز درمانی ، این آمادگی وجود دارد تا علاوه بر همکاری با مراکز درمانی داخل کشور ، بیماران سرطانی نیز برای پیگیری درمان خود از ظرفیت علمی و خدمات این مرکز در جزیره کیش برخوردار شوند.

وی اظهار کرد: ظرفیت جزیره کیش در حوزه توریسم درمانی و امکان تردد آسان اتباع خارجی به این منطقه آزاد فرصتی را فراهم کرده تا مسوولان این جزیره با مشارکت چهره های برجسته پزشکی ایران و جهان ، فرصتی نو را برای خدمت پزشکی و درمانی به بیماران سرطانی مهیا سازد.

96/12/20