تور جهانی والیبال ساحلی کیش با حضور 36 کشور آغاز شد

ایرنا - سومین دوره تور جهانی والیبال ساحلی کیش روز سه شنبه یکم اسفند ماه 96 با حضور نمایدگان 36 کشور جهان در جزیره مرجانی کیش آغاز شد.

رییس هیات والیبال جزیره کیش در حاشیه این رقابتها به خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره از رقابتهای تور جهانی والیبال ساحلی ، 83 تیم از 36 کشور جهان اعلام آمادگی کردند.

نورمحمد صابری اظهار کرد: در این دوره از رقابتها رشد 50 درصدی حضور تعداد تیمها را شاهد هستیم و این اقبال به دلیل تمدید برگزاری این رقابتها تا سال 2020 میلادی در کیش صورت گرفته است.

وی افزود: در سومین دوره رقابتهای تور جهانی والیبال ساحل که تا پنجم اسفند ماه جاری ادامه دارد، 8 تیم از ایران، 7 تیم از اتریش، کشورهای اکراین، آمریکا و آلمان هر کدام 5 تیم ، سوئیس، ایتالیا هر کدام چهار تیم، هلند، چین، لهستان، لتونی و روسیه هر کدام 3 تیم، کانادا ، فرانسه، اندونزی، تایلند، نروژ و ترکیه هر کدام 2 تیم و از کشورهای آرژانتین ، استرالیا، بلاروس، کرواسی، قبرس، دانمارک، جمهوری چک، استونی، فنلاند، یونان، لتوانی،قطر، اسکاتلند، صربستان، اسلونی، سوئد، آفریقای جنوبی و ونزوئلا هر کدام یک تیم شرکت دارند.

صابری اظهار کرد: این رقابتها در 2 جدول اصلی 24 تیمی و مابقی در جدول مقدماتی قرار می گیرند که در نهایت رقابت اصلی بین 24 تیم صورت می گیرد.

وی گفت: تعداد 3 زمین اصلی و 2 زمین تمرین برای برگزاری این رقابتها در جزیره کیش در حال آماده سازی است.

رییس هیات والیبال جزیره کیش تصریح کرد: دور قبل این رقابتها سال گذشته در کیش با قهرمانی روسیه و نایب قهرمانی قطر برگزار شد و یک نماینده از کشورمان نیز در جدول اصلی حضور داشت.

سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر داخلی و خارجی از این جزیره مرجانی بازدید و از ظرفیت های مختلف طبیعی ،تفریحی و گردشگری آن استفاده می کنند.

96/12/01