سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ ها در جزیره کیش برگزار شد

سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ها روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسوولان در پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در جزیره کیش برگزار گشایش یافت.

دبیر اجرایی سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ها در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: این همایش توسط پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و با همکاری پردیس بین‌ المللی کیش دانشگاه تهران با هدف تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، در حوزه ورزش و بیماری‌ ها و در راستای تأمین نیازهای جامعه و آگاهی بخشی به عموم مردم برگزار گردیده است.

مهدیه آکوچکیان گفت: 150 عنوان مقاله در محورهای ورزش و سرطان، ورزش و اختلالات متابولیک، ورزش و اختلالات عصبی – عضلانی، ورزش و بیماری‌ های ایمونولوژیکی، ورزش و بیماری‌های قلب و عروق، ورزش و اختلالات رفتاری و روان‌شناختی، ورزش و آسیب‌ های عضلانی- اسکلتی و ورزش و بارداری توسط دبیرخانه همایش دریافت شد که پس از انجام فرایند داوری توسط کمیته داوران حدود 60 عنوان مقاله در 2 بخش سخنرانی و پوستر برگزیده شدند.

وی اظهار کرد: در این همایش 2 روزه تعداد 20 سخنرانی کلیدی توسط پژوهشگران ارائه می شود، همچنین در این همایش با حضور انجمن اوتیسم ایران نشست تخصصی ورزش و اوتیسم با حضور اندیشمندان این حوزه برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: مقالات ارایه شده در این همایش توسط 15 داور برجسته علمی ارزیابی خواهد شد و در پایان در هر بخش سخنرانی و پوستر 3 مقاله برتر معرفی خواهد شد.

96/09/09


سالومه سیر
سالومه سیر