هلال احمر کیش در آمادگی لازم قرار دارد

سرپرست جمعیت هلال احمر کیش گفت: جمعیت هلال احمر در این منطقه از ایران اسلامی هم اینک در آمادگی لازم قرار دارد. 

حبیب درگاهی روز چهارشنبه همزمان با سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در گفت و گو با ایرنا افزود: جمعیت هلال احمر کیش با کمک سازمان منطقه آزاد و سازمان مرکزی جمعیت هلال احمر با امکانات اولیه و متعارف امدادی مجهز است.

وی اظهار کرد: با وجود همکاری بالگرد نهادهای نظامی و انتظامی جزیره در مواقع لزوم ، اما جمعیت هلال احمر کیش نیازمند بالگرد و شناور اختصاصی برای ماموریت های احتمالی است.

درگاهی افزود: آمار حوادث غیرمترقبه در جزیره کیش پایین و آرامش نسبی حاکم است اما این ویژگی نافی آمادگی مستمر نیروهای امدادی و کیشوندان نیست.

وی تصریح کرد: آموزش های آمادگی در مواقع بحران و پیشگیری برای کیشوندان به طور مستمر در حالی برگزاری است و امسال تاکنون 360 نفر در این رابطه آموزش دیده اند.

درگاهی به فعالیتهای سازمان جوانان این جمعیت در کیش اشاره و تزریق روح بشر دوستی و نوعدوستی ، انجام فعالیت های خیر خواهانه و نیکوکاری را مهمترین رویکرد در جذب، آموزش و آمادگی جوانان و دانش آموزان این نهاد عنوان کرد.

سرپرست جمعیت هلال احمر کیش در این راستا توانست سال گذشته به نسبت جمعیت جوانان، رتبه نخست در جذب این قشر و دانش آموزان ، در کشور را از آن خود کند.

وی جذب 2 مهد کودک به عضویت در کانون غنچه های هلال ، اجرای طرح خدمات به مسافران نوروزی در جهت تقویت گردشگری، برگزاری المپیاد آماده ، کارگاههای آموزشی آشنایی و پیشگیری جوانان از آسیب و پیامدهای مواد مخدر، برگزاری مسابقه رفاقت مهر، اجرای طرح دستهای مهربان در جهت جمع اوری و توزیع اسباب بازی در بین کودکان نیازمند، جمع آوری کمکهای عمومی برای مردم مسلمان و مظلوم میانمار، اعزام شماری از جوانان عضو جمعیت به اردوی نشاط و امید، اجرای طرح ملی دادرس در قالب آمادگی دانش اموزان در روزهای سخت و نیز اجرای طرح در محضر استاد با هدف شناسایی و معرفی افراد شاخص و برجسته جزیره در حوزه های مختلف با هدف الگوگیری جوانان از مهمترین فعالیت های این جمعیت توسط سازمان جوانان در سال جاری بوده است.

جمعیت هلال احمر کیش با استقرار 9 پایگاه ثابت و 6 پایگاه سیار در کیش ، بنادر آفتاب ، چارک و جزیره هندورابی با 60 امدادگر و چهار پزشک همواره در آمادگی لازم است.

گفتنی است هم اینک تعداد 570 نفر دانش آموز و 230 نفر دانشجو عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کیش هستند.

96/08/17


سالومه سیر
سالومه سیر