راه‌اندازی مجدد پرواز های همدان به مشهد و کیش

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه فرودگاه همدان به هاب‌ پروازهای داخلی غرب تبدیل می‌شود، از راه‌اندازی مجدد پرواز های همدان- مشهد- کیش خبر داد و گفت: مقصد بعدی پروازی این فرودگاه عراق ـ ترکیه- عربستان است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان امیرخجسته عصر دیروز در جمع  خبرنگاران ضمن تشریح جلسه با معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشور، مدیرعامل ایران ایر و  مدیرکل فرودگاه همدان از آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی این فرودگاه اظهار داشت : فرودگاه همدان زیرساخت‌های لازم برای ورود هواپیماهای پهن پیکر را دارد و بر همین اساس سیاست ما به گونه‌ای است تا با خرید هواپیماهای کوچک پروازهای فرودگاه استان برقرار شود.

خجسته از فعال شدن فرودگاه همدان خبرداد و افزود: پس از پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته به همراه آقای حاجی بابایی دیگر نماینده همدان و استاندار همدان ، بنا به دستور وزیر هواپیمای ATR با ظرفیت 70 نفر جهت بر قراری پروازهای همدان خریداری و در اختیار فرودگاه همدان قرار گرفت.

وی گفت: هدف از افزایش تعداد هواپیماهای کوچک به این دلیل است تا این فرودگاه بتواند شانس فعال شدن پروازها  به اقصی نقاط کشور را بار دیگر تجربه کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اعلام اینکه فرودگاه کرمانشاه مدت 2 سال به دلیل اجرای توسعه در آینده نزدیک تعطیل خواهد شد، بیان داشت: با رایزنی های انجام شده موفق شدیم تمامی مسیر پروازهای غرب کشور از طریق فرودگاه همدان انجام پذیرد و این فرصت خوبی است تا همدان هاب پروازهای داخلی غرب کشور شود.

وی افزود: شرایط برای ورود هواپیماهای پهن پیکر به دلیل وجود طول باند بالا و ایمنی کامل برای ورود هواپیماهای پهن پیکر به فرودگاه سردار سرلشگر شهید حاج حسین همدانی آماده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه همدان استانی با ظرفیت‌های بالا در حوزه‌های گردشگری تاریخی، فرهنگی ، سلامت، علمی و پژوهشی است، گفت: بنابراین برنامه‌ها باید طوری تنظیم شود که مردم، سفر به مناطق داخلی و ایرانی گردی را ترجیح دهند.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه گردشگری از جمله اولویت‌های اصلی استان است افزود: نیاز است جرقه‌های این چنینی در تکمیل زیر ساخت‌های استان و همچین اینگونه اقداماتی زده شود تا پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در استان باشیم.

خجسته در پایان از تکمیل فرودگاه تا پایان شهریور خبر داد و افزود: تاکنون 40 میلیارد تومان برای برقراری فرودگاه همدان و اتمام پروژه تکنیکال بلاک (برج مراقبت) بودجه هزینه شده است.

96/06/20


سالومه سیر
سالومه سیر