ساخت مجموعه تفریحی و سرگرمی به مساحت 90 هکتار در غرب کیش

به گزارش ایرنا ، علی اصغر مونسان سه شنبه شب در آئین تجلیل از - نوروزبانان بی نوروز- با قدردانی از کسانی که در ایام نوروز با ارائه خدمات مناسب موجبات رضایت گردشگران را فراهم کردند؛ رعایت انصاف و مشتری مداری را مهمترین دلایل این رضایتمندی عنوان کرد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه گردشگری امروزصنعتی سود آور و اشتغالزا به حساب می آید؛ افزود : بسیاری از کشورها به این صنعت توجه جدی دارند .

وی به اثرات فرهنگی گردشگری اشاره کرد و گفت : گردشگری از فرهنگ کشور صیانت می کند ،معرفی درست ارزش ها و فرهنگ کشور ،مانع از هجوم فرهنگی کشورهای بیگانه خواهد شد .

مونسان گفت : با توجه به سختگیری ها و انتقادهای جدی که بر روی مناطق آزاد وارد می شود و برخی آن را محلی برای واردات می دانند نمی توان ماموریت های محوله به کیش را با روش های سنتی محقق کرد.

 

در تامین انرژی در نقطه تثبیت شده ای هستیم

این مسئول در سازمان منطقه آزاد کیش گفت : نظر به ماموریت تعریف شده در سند چشم انداز برای کیش و برای رونق گردشگری نیاز بود تا به اقدامات زیر ساختی توجه لازم صورت گیرد .

وی به اقدامات جدی انجام گرفته در بخش انرژی ، آب ، برق و توسعه فضای سبز در کیش اشاره کرد و گفت : امروز در بخش انرژی در نقطه تثبیت شده قرار داریم و بر اساس سند چشم انداز آینده کیش ،می توان گفت انرژی به طور کامل تامین شده است .

مونسان گفت : در اوج مصرف برق در کیش ،170 مگاوات برق مصرف می شود، نیروگاه دوم 100 مگاوات برق تولیدی دارد که در شرایط کنونی 70 مگاوات ظرفیت آماده برای مصرف داریم .

وی اضافه کرد: در بخش فاضلاب تمامی فاضلاب تولید شده تصفیه می شود و از آن برای آبیاری فضای سبز بهره گرفته می شود ، در بخش فضای سبز 370 هکتار اراضی داشتیم که هم اکنون این میزان به 520 هکتار رسیده است و اگر توسعه ای انجام نمی گیرد به واسطه کمبود آب است .

رئیس هیات مدیره منطقه آزاد کیش گفت: در بخش بندری ظرفیت ما پنج هزار تن بود که با لایروبی انجام شده در اسکله، شناورهای تا 15 هزار تن قابلیت پهلوگیری در جزیره را خواهند داشت .

وی ساخت اسکله 35 هزار تنی را یک طرح ملی عنوان کرد و افزود : این طرح در حال اجراست و با اتمام آن کشتی های اقیانوس پیما به راحتی و مستقیم وارد جزیره خواهند شد و دیگر نیازی به رفتن به کشورهای اطراف و خرد کردن کالاهای بار زده نیست .

 

بهره برداری از بزرگترین پایانه فرودگاهی مکانیزه در سال 96

مونسان گفت : در بخش فرودگاهی بزرگترین پایانه مسافری مکانیزه و پیشرفته پس از فرودگاه حضرت امام (ره) در حال ساخت است که در سال 96 به پایان می رسد ، باند فرودگاه در حال تعویض روکش است و استانداردهای موجود در فرودگاه کیش امکان فرود هواپیماهای غول پیکر را فراهم کرده است .

به گزارش ایرنا ، وی به حمایت از بخش صنعت و گردشگری اشاره کرد و افزود : صنعت از رشد خوبی در کیش برخوردار و تولیدات و صادرات در آن افزایش پیدا کرده است و آنچه در اقتصاد مقاومتی برای تمامی مناطق آزاد هدف گذاری شده کیش توانست با برنامه ریزی مناسب امتیاز ممتاز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دریافت کند .

مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت : دهها صنعت راه اندازی و دهها صنعت نیز در کیش در حال ساخت است .

وی با بیان اینکه حمایت خوبی از طرح های هتلی و تفریحی شده است افزود : در سالهای گذشته کسی رغبت به ایجاد این طرح ها نمی کرد چرا که در مقایسه با طرح های تجاری و مسکونی که سود آوری بالایی داشتند صرفه اقتصادی نداشت .

مونسان یاد آور شد : پیشنهادات زیادی از سوی سازمان به سرمایه گذاران مطرح شد که هم اکنون 40 هتل در دست ساخت داریم که با اضافه شدن آن ظرفیت اقامتی مسافران افزایش خواهد یافت.

 

ایجاد شهربازی در غرب جزیره

وی از نهایی شدن قرار داد ساخت یک شهربازی بزرگ در آینده نزدیک در کیش خبر داد و افزود : 90 هکتار در غرب جزیره به این منظور برای ساخت تفریحات و سرگرمی اختصاص داده شده ، طراحی اراضی غرب جزیره بی نظیر و یکپارچه و در خدمت گردشگری است .

مونسان یکی از عوامل رضایت سرمایه گذاران را وجود طرح های یکپارچه عنوان کرد و گفت : ما می دانیم در آینده برای غرب جزیره باید چه اقداماتی انجام دهیم .

به گزارش ایرنا ، وی با بیان اینکه توسعه متوازن جزیره از اولویت های سازمان بوده ،اظهار کرد : در جنوب و غرب طرح های متعددی اجرا شده و طرح هایی نیز در حال اجراست .

رئیس سازمان منطقه آزاد کیش گفت: به رغم شرایط اقتصادی بدی که دولت آن را تحویل گرفت جزیره کیش روند رو به رشدی را به ویژه در حوزه گردشگری طی کرد.

پیشنهاد اضافه شدن 3 جزیره به مجموعه منطقه آزاد کیش

وی به اقدامات توسعه ای و عمرانی انجام شده در جزیره هندورابی اشاره کرد و گفت : برای ایجاد فرودگاه و بندرگاه اقدام جدی صورت گرفت ، انرژی ،فضای سبز منطقه و مرکز اقامتی برای گردشگران تامین شده است .

مونسان گفت : در سال 96 ، بخش غیر دولتی در هندورابی ورود خواهد کرد و یکی از قرار دادها در این ارتباط بسته شده است .

وی افزود : هندورابی مکملی برای کیش است و می تواند به رونق گردشگری کمک کند.

به گزارش ایرنا ، رئیس هیات مدیره منطقه آزاد کیش اظهار کرد : اقدامات انجام شده در هندورابی دستگاه های مختلف و دولت را به این فکر انداخت که دو یا سه جزیره را به مجموعه سازمان منطقه ازاد اضافه کنند تا اقدامات توسعه ای در آن انجام گیرد .

وی در پایان از تلاش های امام جمعه ، امام جمعه اهل سنت ، فرماندهی نیروی انتظامی، بسیج و دستگاه های امنیتی ،خدماتی و همه اصناف و جوامع در همراهی برای پیشبرد اهداف و ایجاد رضایتمندی برای گردشگران قدردانی کرد.

در پایان از نمایندگان اصناف ، جوامع ، بازاریان ، مراکز تفریحی ، سرگرمی و گردشگری ،پذیرایی سازمان ها ، نهادها ، ادارات و شرکت ها ، صدا و سیما ، نیروهای نظامی و انتظامی ، هلال احمر ، آتش نشانی ، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ، هواپیمایی کیش ایر، هتل و کارکنان برتر ،امام جمعه و امام جمعه اهل سنت و دستگاه های امنیتی با اهداء لوح و تندیس قدردانی شد.

نمایندگان اصناف و جوامع نیز از حمایت های مدیرعامل و معاونان منطقه آزاد کیش قدردانی کردند.

همچنین در این مراسم از دو کتاب در خصوص درجه بندی هتل ها و مصور مراکز پذیرایی رونمایی شد .

96/02/28


سالومه سیر
سالومه سیر