جذب سرمایه گذاران خارجی ایرانی ساخت و ساز در کیش

کیش سرمایه گذاران ایرانی بخش ساخت و ساز خارج از کشور را جذب می کند


معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: شرایط برای جذب سرمایه های ایرانیان خارج از کشور برای طرحهای ساخت و ساز در جزیره کیش مهیا شده است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالحسن سرشار در مراسم اختتامیه ششمین نمایشگاه بین المللی عمران و ساختمان کیش در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: از سال گذشته سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز کیش شتاب گرفته و چندین سرمایه گذار ایرانی طرحهای ساخت و ساز خود در بخش مسکن و هتل سازی را از دوبی به جزیره کیش منتقل کرده اند که چند مورد پس از تایید طرح های آنها توسط سازمان منطقه آزاد کیش در مرحله تحویل زمین هستند و چند طرح دیگر در مراحل نهایی تصویب خود را می گذرانند.

 

وی همچنین افزود: در طی سال گذشته بیش از یک و نیم میلیون متر مربع زمین جهت طرحهای مختلف ساخت و ساز در جزیره کیش واگذار گردیده است در حالی که طی 15 سال قبل از این به میزان چهار و نیم میلیون متر مربع از زمین های جزیره کیش واگذار شده بود و این نشان دهنده توسعه ساخت و سازها در کیش می باشد.

 

سرشار ضمن اشاره به رکود در بخش مسکن و ساختمان کشورهای حاشیه جنوب خلیج فارس، منشاء آن را وابستگی این مناطق به اقتصاد غرب عنوان کرد و دلیل این مشکل را بحران در بخش مسکن آمریکا عنوان کرد.

 

وی در ادامه تاثیر بحرانهای خارجی را بر بخش ساختمان و مسکن کیش معکوس خواند و گفت: شرایط کیش بر اساس عرضه و تقاضا می باشد و چشم انداز روشنی در این زمینه وجود دارد.

 

سرشار همچنین بر استفاده از الگوهای اصیل معماری ایرانی در طرحهای عمرانی و ساختمانی کیش   تاکید کرد و افزود: اصالت وجبه های فرهنگی شهرسازی از اولویتهای سازمان منطقه آزاد کیش است تا در آینده محیط شهری جزیره کیش دارای چشم انداز زیبا و مناسب شود.

 

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش پیام مهم ششمین نمایشگاه بین المللی عمران و ساختمان کیش را خودکفایی صنعت ساختمان کشور برشمرد و تاکید کرد بسیاری از مصالح ساختمانی با فناوریهای بالا قبلا از کشورهای خارجی به منطقه آزاد کیش وارد می شد که خوشبختانه این نمایشگاه نشان داد شرکت های ایرانی موفق به تولید بسیاری از مصالح ساختمانی مدرن و ارائه خدمات مرتبط شده اند که این باعث شکوفایی و خودکفایی در بخش ساختمان جزیره کیش و کل کشور می باشد


منبع

88/03/09