با سلام
ابتدا باید از  مهمانان عزیز و گرامی که توجه ویژه به هتل سورینت مریم داشته اند تشکر نماییم . لازم دانسته در پاسخ به نظرات مهمانان عزیز نکاتی را به عرض برسانیم
در هتل های لوکس دنیا حوله ها را بسته بندی نمی کنند در ضمن باید عرض نماییم که چرخه کاری لاندری و خانه داری توسط اداره بهداشت بررسی و تایید شده است . با توجه به اینکه از پلاستیک استفاده می شود و این مواد شیمیایی برای سلامتی انسان و هم چنین محیط زیست مضر می باشد و قابل بازیافت نمی باشد .
دمپایی های هتل که درون سرویس اتاق ها بود تعویض گردید.
مسواک های هتل نیز تغییر یافت و نوع مرغوب تر خریداری گردید.
میز اتو در دفتر خانه داری موجود می باشد با توجه به فضای محدود اتاقها از میز اتو در دفتر خانه داری نگهداریو در صورت در خواست مهمان به این عزیزان تحویل داده می شود.
ترازو در اتاق جزو یکی از لوازم لوکس داخل اتاق می باشد و به دلیل کنترل وزن برخی از مهمانان ، ورزشکاران که نیاز به کنترل وزن خود و رژیم غذایی خاص دارند ترازو در اتاق قرار میگیرد .
در مورد کلمه پرخاشگر که درفولدر داخل اتاق نوشته شده بود منظور مهمانانی هستند که از مشروبات الکلی و مواد مخدر استفاده کرده اند و یا با سر و صدای بی جا برای سایر مهمانان ایجاد مزاحمت می نمایند.

رستوران
در تمام رستوران های معتبر ایران و جهان فردی و جود دارد به عنوان خوش آمد گو (hostess) و یا راهنما که در کل به این فرد guest relation  می گویند که وظیفه خوش آمد گویی ، اعمال رزرو و همچنین راهنمایی مهمانان جهت استفاده از میز های متناسب با تعداد نفرات مهمانان را بر عهده دارد .
در مورد سرو چای توسط میزبان، این موضوع یکی از موارد و سرویس های رستوران است که میزبان چای دمی و تازه را با رعایت اصول سرویس دهی و احترام به هر میزان برای مهمانان سرو می نماید.
استفاده از بن ناهار در شام نیز به دلیل تفاوت نرخ غذاها در نا هار و شام و تداخل سیستم مالی هتل با عرض پوزش امکان پذیر نمی باشد.
در خصوص بوفه ناهار هم باید عرض نمود که 11 نوع سالاد ، 11 نوع غذای ایرانی و فرنگی ،2 نوع سوپ و 4 نوع دسر و انواع ماست و ترشی روی بوفه وجود دارد و هر روز 4 نوع غذا تغییر می کند و به هیچ وجه غذای بوفه به روز بعد انتقال پیدا نمی کند و با توجه به اینکه رزرو اتاق مهمان همراهبا ناهار می باشد آمار دقیق مهمانان و غذا مشخص می باشد و به تعداد پیش بینی شده غذا طبخ می گردد و چنانچه مقداری از غذای بوفه باقی بماند به عنوان غذای پرسنل شیفت عصر و شب هتل استفاده می گردد.
در پایان ضمن تشکر از توجه مهمانان به موارد و نکات وایرادات و بازگو نمودن این موارد که قطعا مارا در رسیدن به اهدافمان که رضایت صد در صد مهمانان هتل سورینت مریم می باشد ، ازمهمانان خواهشمندم در طول اقامت در هتل نیز چنانچه موردی نارضایتی شما را سبب شد به مسئولین هتل و یا مدیر داخلی هتل که میز ایشان در داخل لابی هتل می باشد بیان نمایید تا فورا نواقص برطرف گردد.

مدیریت هتل سورینت مریم