پاسخ به نظرات آبان ماه 1392

پاسخ ارسالی مدیریت محترم هتل ماریناپارک به موارد مطرح شده در نظرات مسافران:
با سلام و احترام
از مهمانان عزیزی که ما را مورد لطف خود قرار داده و نقطه نظرات مثبت و حتی منفی خود را در خصوص خدمات مارینا پارک هتل اعلام نموده اند تشکر و قدردانی می نماییم. لذا ضمن تسریع در بررسی و رفع اشکالات اعلام شده از سوی عزیزان و خاطر نشان کردن به همکاران پاسخ تذکرات مهم مهمانان محترم بشرح زیر ایفاد میگردد:
1 - گلایه برخی از مهمانان از لیز بودن کف حمامها مجددا"بررسی گردید. چنانچه مهمانان محترم از امکانات موجود استفاده بهینه کنند نظیر در شیشه ای دوش را قبل از استحمام ببندند و از حوله مخصوص در کف حمام به هنگام خروج از دوش و وان استفاده کنند، مسلماً کف حمام خیس و لیز نخواهد شد. تذکراتی در این موارد در معرض دید مهمانان محترم به دیوار حمام ها نصب شده اند لطفاً آنها را مد نظر داشته باشید.
2- با بررسی و کنترل منابع خرید، برنج از انواع بسیار خوب انتخاب و خریداری میگردد، در ضمن تذکرات و تعلیمات لازم به آشپزها در خصوص ارتقاء هر چه بیشتر پخت انواع غذاها داده شده است و بطور مستمر مدیران مربوطه و کارشناس بهداشت غذایی هتل بموارد فوق نظارت مینمایند.
3- به دربانان درب ورودی هتل در خصوص باز نمودن با احترام و به موقع برای مهمانان محترم تذکر داده اند.
4- در خصوص ایجاد تنوع در منوی رستوران و کافی شاپ علیرغم متنوع بودن آن مجدداً بررسی و تنوعات جدید در منوها اعمال میگردد. با تشکر مجدد از مهمانان محترم که با تعاریف و انتقادات، ما را مورد لطف خود قرار میدهند ما نیز با تلاش بیشتر سعی داریم خدمات هتل بطور مستمر ارتقاء یابد.
مدیریت هتل ماریناپارک

پاسخ به نظرات آبان ماه1391

پاسخ ارسالی مدیریت محترم هتل ماریناپارک به موارد مطرح شده در نظرات مسافران:
با سلام و احترام
ساعات تحویل و تخلیه : ساعت تحویل و تخلیه اتاق بر اساس قوانین هتل و مطابق با استاندارد های منطقه 12:00 و 14:00 می باشد. میهمانان محترمی که تمایل دارند مازاد بر ساعات فوق در هتل اقامت داشته باشند ( در صورت امکان وجود اتاق خالی ) ملزم به پرداخت هزینه نیم شارژ می باشند و اطلاع رسانی در این خصوص بر عهده آژانس های مسافرتی می باشد.
معطلی در مینی بوس : با توجه به زمان صرف شده توسط میهمانان جهت دریافت بار و چمدان و ایجاد فاصله زمانی ( بین حضور اولین میهمان و آخرین میهمانی که موفق به دریافت وسایل خود از قسمت بار فرودگاه شده است،) اجتناب ناپذیر است؛ با این وجود مسئولین استقبال جهت کمتر شدن این فاصله زمانی، بلافاصله پس از پر شدن هر یک؛ مینی بوس ها را به سمت هتل راهنمایی می کنند تا این فاصله کمتر حس شود. اما کنترل کامل آن از توانایی هتل خارج است.
عدم انجام نظافت اتاق ها : شایان ذکر است تنها راه اعلام نیاز به نظافت اتاق، روشن کردن کلید "نظافت شود" است. در غیر اینصورت پیش فرض همکاران بخش خانه داری این است که اتاق نیازی به نظافت ندارد و میهمانان محترمی که از سایر روش های اطلاع رسانی ( مانند ارجاع درخواست نیاز به نظافت به سایر قسمت ها ) اقدام کرده باشند، ممکن است درخواستشان به نتیجه لازم منجر نشده باشد. لذا از میهمانان عزیز خواهشمندیم درصورت نیاز به نظافت، تنها از طریق اعلام شده و در صورت عدم انجام مستقیماً مراتب را به اطلاع مدیریت داخلی رسانده تا پی گیری شود.
خرابی تخت های اضافه : علی رغم درخواست مکرر هتل از آژانس های همکار مبنی بر عدم واگذاری اتاق همراه با تخت اضافه ( با توجه به ظرفیت هتل و شلوغی این ماه،) در مقاطعی میزان واگذاری اتاق همراه با تخت اضافه توسط آژانس های همکار بیشتر از ظرفیت هتل بوده است. در نتیجه هتل مجبور به خریداری تخت در کمترین زمان ممکن و بصورت فورس ماژور از محل امکانات موجود در جزیره گردید. که این تخت ها متاسفانه فاقد کیفیتی مشابه تخت های قبلی هتل بوده اند. لذا ضمن عذر خواهی از میهمانان محترمی که با این مسئله مواجه شده اند، اعلام می شود هتل در این خصوص با آژانس های همکار مذاکره و نسبت به افزایش تخت های اضافه ( با کیفیتی معادل تخت های اولیه هتل ) اقدام نموده است.

پاسخ به نظرات مرداد ماه 1391

با سلام و احترام؛
با توجه به اهمیت ویژه نظرات شما عزیزان در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به میهمانانی که این هتل را جهت اقامت خویش در جزیره زیبای کیش انتخاب مینمایند؛ پس از بررسی انتقادات و پیشنهادات مطرح شده موارد زیر به استحضار می رسد:

1- در خصوص حمل چمدان در سرویس ترانسفر میهمانان : با توجه به حجم بالای میهمانان ورودی در بعضی ایام خاص هتل مجبور به استفاده از مینی بوس های بخش خصوصی (جهت انتقال میهمانان محترم از فرودگاه به هتل) بوده است. متاسفانه بدلیل عدم توجه و اهمیت لازم توسط این عزیزان، مشکلاتی در این خصوص مشهود بود. در حال حاضر این مسئله با خریدن یک دستگاه مینی بوس دیگر (افزایش تعداد مینی بوس ها از 2 به 3) و استخدام یک راننده تمام وقت؛ بطور کامل حل گردیده است.

2- انتظار رفتار مناسب تر از همکاران بخش فرانت آفیس : با توجه به دقت و وسواس خاص مارینا پارک هتل در انتخاب و استخدام همکاران تحصیلکرده و با تجربه در این صنعت و همینطور در اختیار قرار دادن امکانات رفاهی مناسب برای این عزیزان، همواره تلاش شده شرایطی فراهم گردد که تنها دغدغه پرسنل، پذیرایی و پاسخگویی مناسب به میهمانان عزیز این مجموعه باشد. با این وجود، پس از بررسی های لازم با تشویق همکارانی که اهتمام لازم را نسبت به حفظ شآن و حرمت میهمانان محترم این هتل بکار بسته اند و تنبیه و در مواردی قطع همکاری با کسانی که از این مهم غافل بوده اند؛ و همینطور باز آموزی های دوره ای؛ نسبت به بهینه شدن این مهم تلاش ویژه ای صورت گرفته است.

3- اطلاعات ناکافی بخش گردشگری : مارینا پارک هتل تنها مجموعه ای در جزیره زیبای کیش می باشد که از اجاره دادن بخش اطلاعات و فروش پکیج های گردشگری به بخش خصوصی خودداری نموده (علی رغم درآمد قابل توجه و کاهش فشار کاری بر همکاران هتل) و جهت رفاه حال میهمانان محترم، خود بصورت مستقیم با مراکز تفریحی جزیره در ارتباط است. بدیهی است در این شرایط، همکاران ما از معرفی مراکزی که فاقد استاندارد های کمی و کیفی لازم بوده و امکان ارائه سرویس مناسب به میهمانام عزیز را نداشته باشند خودداری مینمایند که این امر توسط بعضی از میهمانان محترم به ناکافی بودن اطلاعات این بخش در خصوص اماکن تفریحی جزیره تعبیر شده است.

4- جمع شدن آب در سطح حمام : طراحی تمام قسمت های مارینا پارک هتل، از جمله سرویس های بهداشتی، بطور کامل بر اساس استاندارد های یک هتل 5 ستاره انجام گردیده. لذا به شما عزیزان اطمینان خاطر داده می شود که درصورت استفاده صحیح از این امکانات (بستن درب شیشه ای وان – استفاده از حوله پا هنگام خروج از وان – نداشتن وسواس در شستشوی مجدد توالت فرنگی که از قبل توسط همکاران بخش خانه داری شسته و ضد عفونی شده) هیچ گونه آب اضافه در کف سرویس ها جمع نخواهد شد.

5- کمی نور اتاق ها : جزیره زیبای کیش از جمله معدود مقصد های گردشگری داخلی است که صرفاً جهت استراحت و استفاده از زیبایی و آرامش آن، انتخاب میشود. لذا طراحان این مجموعه با انتخاب نور کم و رعایت سایر موارد در طراحی فضای داخلی و محوطه هتل، تلاش در تقویت این منظور داشته اند.

با آرزوی اقامتی خوش برای میهمانای که این هتل را برای اقامت خود انتخاب می نمایند.