توصیه ها برای سفرهای هوایی

با رعایت چند نکته بهداشتی می ‌توان از سفر هوایی بیشتر لذت برد:

1 - تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی خود را با مصرف مواد غذایی مفید و ویتامین‌ هایی مثل C ، چند روز قبل از مسافرت تقویت کنید. میکروب‌ های زیادی در هوا یا هواپیما در حال گردش هستند که می‌ توانند موجب بیماری در شما شوند. از طرفی سعی کنید موقعی که بیمار هستید مسافرت نکنید.

2 - نوشیدنی مصرف کنید.

وقتی میهمانداران هواپیما برای تان نوشیدنی می ‌آورند از آن ها بخواهید که برای تان یک فنجان آب داغ و یک کیسه چای بیاورند. چای به شما احساس آرامش داده به بهتر خوابیدن شما کمک می ‌کند.

3 - پاهای ‌تان را روی هم نیندازید.

سعی کنید زیر پاهای ‌تان یک زیرپایی قرار دهید و از روی هم قرار دادن پاها از قسمت زانو خودداری کنید.

4 - یک بطری آب همراه داشته باشید.

همیشه سعی کنید همراه خود یک بطری آب خنک و یک اسنک در کیف همراه خود داشته باشید؛ حتی وقتی مدت زمان پرواز تان بسیار کوتاه است. کاهش قند خون در شما می‌ تواند موجب ناراحتی ‌تان شود.

5 - از در آوردن کفش ‌های ‌تان هنگام پرواز خودداری کنید.

در طول مدت پرواز و با بی ‌تحرکی، پاهای شما دچار تورم می ‌شود. وقتی کفش‌ های‌ تان را در آورید پوشیدن مجدد آن ها برای تان کمی ناراحت کننده و مشکل می‌ شود.

6 - لباس مناسب بپوشید.

هوای داخل هواپیما ممکن است خیلی گرم یا خیلی سرد باشد. با برداشتن لباس مناسب سعی کنید دمای بدن‌ تان را در محدوده مناسب نگه دارید.

7 - آدامس بجوید.

هنگامی که هواپیما در حال بلند شدن از زمین است از آدامس استفاده کنید. این کار باعث مساوی شدن فشار هوا در گوش میانی شما می ‌شود. راههای جلوگیری از گرفتی گوش را بخوانید.