تبلیغات
کیش سیر صدرای کیش
چهارفصل  iShomal
صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 120
Like Tree119Likes

موضوع: سفر با ماشين شخصي - زمینی - دریایی به كيش

 1. #1
  HK User
  تاریخ عضویت
  Feb 2010
  نوشته ها
  1

  Icon11 سفر با ماشين شخصي - زمینی - دریایی به كيش

  دوستان سلام:
  من ميخوام با ماشين شخصي از بندر آفتاب بيام كيش .ميخواستم بدونم آوردن ماشين به صرفه است واگر كسي تاحالا از بندر آفتاب به كيش اومده هزينه ها ومعطليها رو در بندر آفتاب ودر ورودي به كيش به همراه مدت زمان روي آب بودن رو بگه
  دركل ممنون ميشم يك اطلاعات كاملي از اين موضوع رو در اختيارم بذاره

  ویرایش توسط Mahmood : 10-11-2012 در ساعت 10:58 AM دلیل: اضافه کردن لینک

 2. #2
  HK User مجتبي آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Feb 2010
  محل سکونت
  شيراز
  نوشته ها
  152

  Icon11 سفر با ماشين شخصي به كيش

  با سلام
  براي وارد شدن به كيش با ماشين شخصي چيكار بايد كرد؟
  از بندرچارك ميشه وارد شد؟
  چه مداركي لازم هست؟
  sipaxs likes this.

 3. #3
  ali
  ali آنلاین نیست.
  ali آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2009
  نوشته ها
  573

  پیش فرض راهنمايي مسافران دريايي جزيره كيش

  دريا و سفرهاي دريايي از ديرباز از جاذبه هاي مهم گردشگري محسوب مي گرديدند ليكن سختي اينگونه سفرها لذت ديدن مناظر دريايي و آسايش را از مسافران مي گرفت. اما امروزه با همت مديران و مسئولين مربوطه در جزيره كيش سفرهاي دريايي همراه با خاطرات به ياد ماندني براي مسافران است. شناورهاي ايمن و مدرن، ترمينال مسافري مجهز و كاركنان دلسوز، اطمينان خاطر و آسايش سفر را براي مسافران دريايي به كيش ارمغان مي آورند.
  مطالب پيش رو با هدف اطلاع رساني به مسافران دريايي تهيه شده است. توجه و رعايت نكات بيان شده موجب خواهد شد سفر راحت و لذت بخش تري را داشته باشيد.

  1- مبادي دريايي كيش:
  مبادي دريايي كيش 3 بندر چارك، آفتاب و لنگه مي باشند كه سفرهاي دريايي به جزيره در تمام ايام سال از اين بنادر انجام مي گيرد. در حال حاضر از مبادي آفتاب و لنگه روزانه يك سفر و از بندر چارك روزانه 3 سفر رفت و برگشت در مسير بندر كيش انجام مي گيرد. در جدول ذيل فاصله بنادر و همچنين طول سفر دريايي در اين مسيرها با دو نوع شناور مسافري تندرو و شناور مخصوص حمل مسافر و خودرو ذكر شده است. مسافريني كه قصد دارند با خودرو شخصي خود به كيش سفر نمايند، اين امكان با شناورهاي مخصوص حمل مسافر و خودرو براحتي برايشان فراهم شده است.


  بندر مبدا
  فاصله دریایی تا بندر کیش (کیلومتر)
  مدت زمان سفر دریایی با شناور مسافری
  مدت زمان سفر دریایی با شناور مخصوص حمل خودرو و مسافر
  آفتاب
  18
  نیم ساعت
  یک ساعت
  چارک
  32
  یک ساعت
  2.5 ساعت
  لنگه
  93
  2.5 ساعت
  4 ساعت
  ٭ مدت زمان درج شده به صورت حدودي بوده و در صورت نامساعد بودن آب و هوا و وضعيت دريا، افزايش خواهد يافت.
  شايان ذكر است در حال حاضر حمل خودرو از بندرلنگه به كيش فقط در ايام نوروز انجام مي شود.


  موقعیت این سه بندر رو نقشه نسبت به جزیره کیش
  2- مهمترين محورهاي مواصلاتي به مبادي دريايي كيش
  مسافران و گردشگراني كه قصد دارند از طريق راه هاي زميني به كيش مسافرت نمايند بايستي از طريق راه هاي زميني منتهي به 3 بندر چارك، لنگه و آفتاب و پس از آن مسافرت دريايي به كيش اقدام نمايند. شناورهاي در نظر گرفته شده جهت حمل و نقل در اين مسيرها امكان حمل خودرو را نيز دارند. تنها راه زميني به بندر آفتاب از طريق بندر چارك مي باشد، لذا مسافريني كه قصد دارند سفر دريايي كوتاه*تري از طريق بندر آفتاب به كيش داشته باشند بايستي ابتدا به بندر چارك سفر نمايند. شايان ذكر است سرويس هاي جهت تردد به بنادر ورودي كيش در مسيرهاي آفتاب به چارك، چارك به لنگه و بندرعباس (ميدان شهيد حقاني) به چارك و لنگه و بالعكس آماده ارائه خدمات به مسافرين محترم برقرار مي*باشند. جهت دسترسي به محورهاي مواصلاتي اصلي ذكر شده در ذيل علاوه بر خطوط اتوبوس راني بين شهري، از برخي از شهرها سفر با قطار نيز انجام مي*گيرد كه جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره*هاي ذكر شده در بخش اطلاعات تماس*ها، مي*توانيد تماس حاصل نماييد. مهمترين محورهاي مواصلاتي به مبادي دريايي كيش و فواصل مربوطه مطابق نقشه و جدول ذيل مي*باشد.


  نام شهر
  لنگه
  چارک
  آفتاب
  شیراز
  685 628 666
  بندرعباس
  205 291 329
  لنگه
  - 75 113
  چارک
  75 - 38


  3- شرايط و مقررات ورود و خروج خودرو شخصي به جزيره کيش
  3-1- ورود خودرو
  - جهت ورود خودرو به جزيره كيش بايستي اصل و كپي كارت خودرو،* برگ معاينه فني و گواهينامه راننده خودرو به دفاتر گمرك مستقر در مبادي ورودي (بنادر آفتاب، لنگه و چارك ) ارائه گردد.
  - رانندگان محترم در نگهداري و حفظ برگه مجوز گمركي خروج خودرو از سرزمين اصلي (برگ كاپوتاژ) تا زمان پايان سفر،* دقت فرمايند.
  - حمل خودرو از بندرلنگه به مقصد كيش در حال حاضر فقط در ايام نوروز انجام مي*شود.
  - رانندگان به منظور حمل دريايي خودرو از مبادي ورودي به كيش و بالعكس، بايستي حداقل 2 ساعت قبل از برنامه حركت شناور به بندر مربوطه مراجعه نمايند.
  - با عنايت به محدوديت جايگاه عرضه سوخت در جزيره كيش بهتر است رانندگان در ايام نوروز در مبادي ورودي اقدام به سوختگيري كامل خودرو نمايند.
  - خودروهاي توليد داخل كشور فاقد نمايندگي مجاز در جزيره كيش مي باشند لذا تأمين قطعات يدكي و يا انجام تعميرات مورد نياز خودروهاي مذكور در كيش امكان پذير نبوده و يا با محدوديت روبرو خواهد بود.
  - شايان ذكر است حداكثر سرعت مجاز در جزيره 60 كيلومتر در ساعت مي*باشد. سرعت غير مجاز اتومبيل*ها توسط دوربين*هايي كه در نقاط مختلف شهر نصب شده ثبت مي*گردد. لذا رانندگان محترم دقت لازم را بعمل آورند تا ضمن تضمين سلامت و ايمني خود با مشكلات پرداخت جريمه روبرو نگردند.

  3-2- خروج خودرو
  رانندگان محترم جهت خروج خودرو خود از كيش 2 ساعت قبل از زمان مقرر حركت شناور، با همراه داشتن مدارك به درب شرقي بندرگاه (درب پايانه) به منظور انجام مراحل اداري ذيل مراجعه نمايند.
  - تكميل فرم اظهارنامه گمركي: در اين مرحله ارائه كارت شناسايي خودرو از سوي مالك الزاميست.
  - پرداخت عوارض ورودي و جرائم احتمالي رانندگي: مبلغ عوارض در پشت اعلاميه ورود موقت خودرو مشخص شده كه به همراه جرائم احتمالي رانندگي در بانك ملي جنب درب تجاري بندرگاه (درب شرقي) قابل پرداخت مي*باشد.
  - مراجعه به دفتر اجرائيات بندرگاه كيش جهت ممهور نمودن اعلاميه ورود موقت خودرو به مهر اجرائيات: در اين مرحله ارائه فيش پرداختي عوارض ورودي و همچنين ارائه فيش پرداختي جرائم احتمالي رانندگي الزامي است.
  - ارائه برگه اعلاميه ورود موقت خودرو به انتظامات بندرگاه جنب درب شرقي به منظور سوار شدن به كشتي.
  - ممهور نمودن فرم دو قسمتي كابوتاژ در دفتر گمرك جمهوري اسلامي ايران مستقر در مجاورت درب شرقي بندرگاه.
  - به منظور تسريع در امور، رانندگان گرامي دقت داشته باشند انجام مراحل فوق*الذكر تنها براي آن دسته از رانندگاني است كه بليط برگشت همان روز و ساعت مقرر را در دست داشته باشند. بنابراين از مراجعه حضوري به ادارات مذكور جهت انجام امور كاپوتاژ در ديگر تاريخ*ها و ساعات جداً خودداري شود.
  4- نكات ضروري در سفرهاي دريايي به كيش
  - هنگام ورود به جزيره كيش از همراه داشتن مدارك شناسايي معتبر، از قبيل شناسنامه و كارت ملي اطمينان حاصل نماييد.
  - مسافريني كه حيوان زنده به همراه دارند بايد شناسنامه و اسناد مربوط به دامپزشكي و قرنطينه*اي آن را به همراه داشته، به مراجع ذيصلاح ارائه و موارد بهداشتي را رعايت فرمايند.
  - هنگام سوار و پياده شدن از شناور، ضمن رعايت نوبت، از اطفال و سالمندان مواظبت گردد.
  - در طول سفر دريايي ، از دويدن، راه رفتن بي مورد، خم شدن روي ريل كشتي، جداً خودداري نماييد.
  - در صورتي كه احتمال مي*دهيد كه دچار دريازدگي شويد پيش از سفر از قرص*هاي ضد تهوع استفاده نماييد.
  - در طول سفر از كودكان خود مراقبت به عمل آوريد تا از انجام اعمال كودكانه از قبيل مخفي شدن در محل هاي مختلف كشتي و دست زدن به تجهيزات آن جلوگيري نمايند.
  - در حد امكان سعي نماييد از صندلي هاي تعبيه شده در كشتي استفاده نماييد و از پهن نمودن زير انداز در عرشه هاي كشتي جلوگيري نماييد.
  - همراه داشتن هرگونه وسيله گازسوز (خوراك*پزي) به داخل كشتي، منوط به هماهنگي و تحويل آن به سرملوان شناور مي*باشد.
  - مؤكداً توصيه مي*شود، خانم*هاي باردار پس از كسب مجوز از پزشك مربوطه و مشورت با كاپيتان كشتي (با توجه به شرايط جوي زمان سفر) سفر دريايي داشته باشند.
  - مسافريني كه داراي بيماري هاي خاص از قبيل ناراحتي*هاي قلبي وعروقي، صرع، آسم و... مي*باشند قبل از سوار شدن، مسئولين شناور را از بيماري خود مطلع نمايند.

  5- مقررات گمركي
  5-1- مقررات کالاي همراه مسافرين در ورود به كيش
  - همراه داشتن دوربين فيلمبرداري غيرحرفه*اي، کامپيوتر شخصي (لپ*تاپ) و تلفن همراه جزو لوازم شخصي مسافر بوده و نياز به ثبت گمرک ندارد.
  - مسافرين به هنگام ورود به کيش چنانچه کالاهاي خارجي به همراه دارند که نياز به ثبت گمرک دارد (کالاهايي غير از لوازم شخصي) قبل از ترک سالن ورودي مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهيدات لازم جهت ثبت و تطبيق در برگشت معمول گردد.
  5-2- مقررات کالاي همراه مسافرين در خروج از كيش
  - با توجه به زمانبر بودن انجام تشريفات گمركي، لازم است مسافران مدت زمان لازم براي انجام اين تشريفات را در نظر گرفته تا بتوانند به موقع در بندرگاه حاضر شده و باعث جاماندن ايشان از شناور نگردد.
  - مسافران هنگام خروج به سرزمين اصلي، علاوه بر اشياء شخصي مستعمل خود كه به شرط غير تجاري بودن از پرداخت حقوق و عوارض گمركي معاف است، مي*توانند براي يكبار در سال، كالاي مجاز تا سقف 80 دلار (به*ازاي هر نفر) به شرط غيرتجاري بودن را با معافيت از پرداخت عوارض گمركي خارج نمايند. همچنين مي*توانند مازاد بر ارزش ذكر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمركي خارج نمايند.
  تذكر: در صورتي كه بنا به تشخيص مأموران گمرك، جهت خروج كالا به سرزمين اصلي نياز به ثبت معافيت گمركي باشد، لازم است مسافران مشمول معافيت، با به*همراه داشتن بليط و شناسنامه يا گذرنامه (براي مسافران خارجي)، جهت خريد کارت سبز گمركي معتبر اقدام نمايند. دفتر صدور كارت سبز در ترمينال مسافري بندرگاه واقع شده است. قيمت خريد كارت سبز 75هزار ريال مي*باشد.
  - مسافران لازم است هرگونه کالاي همراه خود را به گمرک اظهار نموده و از اختفاء يا جاسازي نمودن آن يا عبور کالا از مسيرهاي غيرگمرکي خودداري نمائيد. در غير اينصورت قاچاق تلقي و پيگرد قانوني دارد.
  - خروج لوازم*خانگي بزرگ از قبيل تلويزيون، يخچال، فريزر و همچنين داروي مازاد بر مصرف شخصي توسط مسافران ممنوع مي*باشد.
  - خروج مواد اوليه و قطعات و لوازم فني مورد استفاده در واحدهاي توليدي توسط مسافران ممنوع مي*باشد.


  6- معرفي گشت*هاي تفريحي دريايي
  در راستاي توسعه گردشگري دريايي و ايجاد موقعيتي مناسب جهت بهره*مندي گردشگران از فضا و طبيعت بكر و مرجاني سواحل زيباي جزيره، گشت*هاي تفريحي دريايي توسط كشتي*هاي مسافري مجلل، همراه با برنامه پذيرايي و موسيقي در ساعت 23:00 هر شب از بندرگاه كيش برگزار مي*گردد. شايان ذكر است مسافرين محترم جهت دريافت بليط گشت*هاي تفريحي مي*توانند از باجه هاي مستقر در بازارها، فرودگاه و بندرگاه كيش و برخي فرودگاه*هاي مبداء اقدام نمايند.
  جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره 4423349 (ترمينال مسافري بندرگاه) تماس حاصل فرماييد.

  7- اسكله تفريحي كيش
  اسكله تفريحي ساختگاه اصلي و جذاب جهت فعاليت شناورهاي تفريحي و توريستي در جزيره كيش مي*باشد. اين اسكله با طول 437 متر در سواحل زيباي كيش علاوه بر ايجاد فضاي مناسب جهت پياده*روي و استفاده از محيطي دلپذير، امكان استفاده از شناورهاي تفريحي را نيز فراهم نموده است. با استفاده از شناورهاي آكواريوم وكف شيشه*اي مي*توانيد از مناظر زيباي زير آب لذت ببريد. شناورهاي تندرو نيز براي گشت هاي ساحلي همه روزه در اسكله تفريحي كيش آماده ارائه خدمات به مسافرين محترم مي باشند. مسافرين گرامي اطلاعات و بليط مورد نظر را مي توانند از باجه هاي مخصوص در بازارها و فرودگاه كيش و برخي فرودگاه هاي مبداء دريافت نمايند.
  جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره 4423349 (ترمينال مسافري بندرگاه) تماس حاصل فرماييد.

  8- اطلاعات آماري در خصوص تعداد سفرهاي دريايي
  آمارها نشان مي*دهد كه ورود مسافران دريايي به كيش داراي روندي مثبت بوده و هرساله به تعداد مسافران دريايي افزوده شده است. به طور ميانگين در هر سال حدود 350هزار مسافر از طريق سفرهاي دريايي به كيش وارد مي شوند. همچنين گشت*هاي تفريحي نيز با متوسط 1000 سفر در سال روند مثبتي را نشان مي*دهد بندرگاه كيش با هماهنگي هايي كه در ايام نوروز با شركت هاي كشتيراني ايجاد مينمايد همه ساله با برقراري روزانه 50 سفر دريايي ورودي و 50 سفر خروجي به كيش از بنادر لنگه، چارك و آفتاب به كيش سعي در برآورد نيازهاي مسافرين محترم مي نمايد.

  9- مزايا و ويژگي*هاي بندر تجاري كيش
  - برخورداري از امتيازات ويژه مناطق آزاد تجاري
  - مديريت يكپارچه بندر و فرودگاه كيش توسط يك شركت و تسهيل استفاده از امكانات مشترك
  - پايانه مسافربري مجهز به مساحت 4هزار متر مربع جهت تردد مسافرين به بنادر داخلي و خارجي و گشت*هاي تفريحي دريايي
  - زمينه مناسب براي جذب ترانشيپ از كشورهاي حاشيه خليج*فارس
  - پايين* بودن زمان انتظار كشتي به دليل ترافيك محدود بندر و سرعت بالاي عمليات تخليه و بارگيري
  - اجراي الزامات امنيتي و ايمني مطابق با كنوانسيون*هاي بين*المللي
  - وجود زمينه مستعد جهت فعاليت سرمايه*گذاران بخش خصوصي در زمينة ارائه خدمات ارزش افزوده نظير واردات مواد اوليه، پردازش، مونتاژ، بسته*بندي و صادرات مجدد صنايع سبك
  - پشتيباني از سكوها و مناطق نفتي واقع در جزاير خارگ، لاوان، سيري و منطقه پارس*جنوبي


  آدرس سايت بندرگاه و شماره*هاي تماس
  - آدرس سايت بندرگاه: www.kishseaport.ir
  - ترمينال مسافري بندرگاه كيش: 4423349-0764
  - اطلاعات ترمينال مسافري بندرگاه كيش: 4422300-0764
  - دفتر مديريت بندرگاه: 4424960-0764
  - دفاتر فروش بليط در كيش: مسير چارك: 4421920-0764
  مسير بندر لنگه: 4424415 -0764
  مسيربندرآفتاب: 4424415-0764
  - دفتر فروش بليط در بندرلنگه: 2242405-0762

  - دفتر فروش بليط در چارك:09173620883
  - ترمينال مسافري بندرلنگه : 2243192 -0762
  - ترمينال مسافري بندرآفتاب : 9319301/ 9319305/9319300-0764
  - ترمينال مسافري بندر چارك:20544-076442
  - شركت قطارهاي رجا : تماس از تهران139، تماس از شهرستان 55132317-021

  آدرس اينترنتي و شماره*هاي تماس
  آدرس سايت شركت توسعه و مديريت بندر و فرودگاه: www.kishports.ir
  آدرس سايت بندرگاه: www.kishseaport.ir
  شركت توسعه و مديريت بندر و فرودگاه كيش: 3-4423152-0764
  گمرك سازمان منطقه آزاد: 4422264-0764
  مجتمع انبارهاي بندرگاه: 4422279-0764


  شماره تلفن*هاي كميته حمل و نقل هوايي و دريايي

  Mahmood, sipaxs and alikocholo2010 like this.

 4. #4
  Administrator Mahmood آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2009
  محل سکونت
  middle of nowhere
  نوشته ها
  2,344

  پیش فرض

  اینهم تو خبرها اومده بود:

  مسافران دريايي
  مسافران و گردشگراني كه قصد دارند از طريق بنادر جنوبي كشور و به وسيله شناور و يا اتوبوس هاي دريايي وارد كيش شوند، قبل از آغاز سفر، مسير زميني خود و منتهي به بنادر را انتخاب كنند.
  بندر لنگه، بندر چارك و بندر آفتاب سه بندري هستند كه وظيفه نقل و انتقال مسافران و گردشگران را به جزيره كيش بر عهده دارند.
  مسافران نوروزي مي توانند از طريق بنادر اعلام شده و توسط شناورهاي مجهز و كاملاً ايمن وارد كيش شوند، همچنين آن عده از افرادي كه تمايل دارند با خودروي خود به كيش سفر كنند، شناورهاي اعلام شده توانايي انتقال خودروي آنان را در قبال پرداخت هزينه نيز دارد.

 5. #5
  Administrator Mahmood آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2009
  محل سکونت
  middle of nowhere
  نوشته ها
  2,344

  پیش فرض

  مقررات ورود خودرو
  آن عده از هموطنان عزيز كه قصد دارند توسط خودروي شخصي وارد كيش شوند، قبل از ورود به بنادر اعلام شده و سوار شدن به شناورها، بايد برگه معاينه فني خودرو را به همراه داشته باشند، در غير اينصورت از ورود خودروهاي بدون برگه معاينه فني به شناورها جلوگيري خواهد شد.
  به اطلاع مسافران و گردشگران محترم كه قصد ورود به جزيره كيش از طريق بنادر را دارند مي رساند كه ورود خودروهايي از نوع ميني بوس، اتوبوس ، وانت و كاميون (به جز كاميونهاي حامل مواد غذايي ) ممنوع است.
  هم ميهنان گرامي همچنين به آخرين گزارش ها و اخبار اداره هواشناسي در خصوص احتمال مواج شدن و طوفاني شدن دريا توجه فرمايند.

 6. #6
  Administrator Mahmood آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2009
  محل سکونت
  middle of nowhere
  نوشته ها
  2,344

  پیش فرض

  شناورهاي فعال
  سه شناور نگين، هرمز 12 و هرمز 14 وظيفه انتقال و جابه جايي مسافران و خودرو هاي آنان از بندر لنگه به كيش را بر عهده دارند.شناورهاي هرمز 12 و هرمز 14 هر كدام در هر نوبت مي توانند 400 مسافر و 120 دستگاه خورو را وارد كيش كنند. شناور نگين نيز روزانه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر اقدام به انتقال 250 مسافر در مسير بندر لنگه به كيش مي كند.
  در مسير بندر چارك به جزيره كيش نيز شناورهاي طاووس يك، طاووس دو، كيش ناز، كيش رز، لندينگ كرافت يك، لندينگ كرافت دو و لندينگ كرافت سه هر روز اقدام به انتقال مسافران و خودروي آنان خواهند كرد.
  طاووس يك با ظرفيت 300 مسافر، طاووس دو با ظرفيت 300 مسافر، كيش ناز با ظرفيت 75 مسافر و كيش رز با ظرفيت 50 مسافر، همچنين لندينگ كرافت هاي يك، دو و سه هر كدام با ظرفيت جابه جايي 120 مسافر و 40 خورو در روز به انجام وظيفه خواهند پرداخت.
  در بندر آفتاب نيز شناور هرمز 23 با ظرفيت 77 مسافر، شناور گوهر با 230 مسافر، مرجان با ظرفيت 57 نفر، نويد دريا با ظرفيت 250 نفر، لندينگ كرافت آفتاب 111 و آفتاب 112 هر كدام با ظرفيت 120 مسافر و 40 دستگاه خودرو در تطيلات نوروزي فعاليت خواهند كرد.
  شناور هرمز 23 روزانه در چهار نوبت، شناور گوهر روزانه در شش نوبت، شناور مرجان روزانه در شش نوبت، نويد دريا روزانه دو نوبت و لندينگ كرافت آفتاب 111 و آفتاب 112 هر كدام روزانه در سه نوبت مسير رفت و برگشت بندر آفتاب به كيش و بالعكس را طي مي كنند.

 7. #7
  HK User مجتبي آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Feb 2010
  محل سکونت
  شيراز
  نوشته ها
  152

  پیش فرض

  ماشين هاي توليد 88 كه برگ معاينه فني نميخوان؟
  sipaxs likes this.

 8. #8
  Administrator Bahman آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2009
  نوشته ها
  619

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبي نمایش پست ها
  ماشين هاي توليد 88 كه برگ معاينه فني نميخوان؟
  نه فکر نکنم
  اونجا هم مثل بقیه جاهای کشور قانونشون یکی باید باشه
  اما میتونی جهت اطمینان زنگ بزنی بپرسی

 9. #9
  Administrator Mahmood آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Oct 2009
  محل سکونت
  middle of nowhere
  نوشته ها
  2,344

  پیش فرض

  جدول اطلاع رساني سفرهاي دريايي جهت مسافران نوروزي

  شماره تلفن هاي كميته حمل و نقل هوايي و دريايي (كد جزيره كيش:0764)
 10. #10
  HK User
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  محل سکونت
  ایران (کیش / تهران)
  نوشته ها
  8

  پیش فرض

  بچه ها کسی می دونه که ماشین پلاک ملی رو چند روز می شه توی کیش سوار شد؟ اصلا محدودیت داره؟ یعنی من که اونجا درس می خونم، می تونم ماشینم رو سوار بشم و برم 2-3 ماه اونجا سوار بشم؟ هیچ مبلغی بابت تردد ماشین توی جزیره نمی گیرن (به جز هزینه حمل تا جزیره) ؟

  ممنون
  sipaxs likes this.

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •