تبلیغات
تور کیش اجاره ماشین
تور کیش  تور ترکیه
صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 7891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 112
Like Tree108Likes

موضوع: سفر با ماشين شخصي - زمینی - دریایی به كيش

HK User

سلام من با ماشين شخصي به كيش براي عيد انشاا.. ميام وچند سوال داشتم.1-چون من براي دوم فروردين هتل رزرو كردم ايا براي سوار شدن به لندرگراف ورفتن به كيش نياز به رزرو بليط لندرگاف هستيم تا به موقع به هتل رزرو شده برسيم.اگه لازم به رزرو بليط هست لطفا راهنماي فرماييد.2-قانون سه روز ماندن خودروها در كيش من كه بليط رفت برگشت دبي دارم و مي خوام از كيش به دبي برم وضيعت ماشين چي ميشه .با تشكر

ali
    ali آنلاین نیست.
    ali آواتار ها

نقل از سایت تابناک:

مشكلات سفر دريايي به كيش

سلام خاطره سفر خودم رو به جزیره کیش میگم تا شاید فکری به حال توریستهای بیچاره داخلی و خارجی بشه.

تصمیم گرفتم با ماشین چند روز برم جزیره کیش. دو روز سعی کردم تا طی تماس متوجه بشوم از کدام بندر و با چه هزینه*ای می*توانم با ماشین وارد بندر بشوم و نیز آیا ماشین من اجازه ورود دارد یا خیر. از اطلاعات شهر اصفهان، اطلاعات شهر کیش را گرفتم.

زنگ زدم برای سوال*های فوق شماره*ای به من داد، به آن شماره زنگ زدم اطلاعی نداشتند.
    تلفن دیگه*ای به من دادند که آن هم پاسخگو نبود و این روند ادامه یافت تا اینکه آخرین شماره را که از جزیره گرفتم، خانمی گفت بهتره از بندر چارک یا آفتاب یا لنگه سوال کنید. پس از گرفتن تلفن این بنادر هیچ کدام از شماره*ها جواب قطعی به من نداد و در آخر آقایی گفت حالا بیا یک کاری می*کنی دیگه!

بعد از دو روز پیگیری چون سوالات من بی*پاسخ ماند، احتیاط کردم و بدون ماشین به بندر لنگه رفتم. ظهر سه شنبه ساعت یک بعد از ظهر به اطلاعات ورودی بندرلنگه آقای ح-ک مراجعه کردم و پرسیدم امروز به مقصد کیش حرکت دارید؟ گفت: خیر، ولی سیصد متر پایین*تر به کشتی رانی والفجر مراجعه کنید، اگر باشد آن*ها بلیت می*دهند.

به کشتیرانی والفجر رفتم و گفتند ما به مقصد کیش حرکت نداریم و شما باید به بندر چارک بروید و از آنجا به کیش سفر کنید. کنار خیابان تاکسی گرفتم که بروم به ترمینال و به چارک بروم.

راننده تاکسی که متوجه شد، می*خواهم نهایتا به کیش بروم، گفت: چرا همینجا سوار کشتی نمی*شوی؟ گفتم اطلاعات بندر و... می*گویند، کشتی نیست. گفت: هم اکنون یک کشتی در حال حرکت به کیش است و با چند تماس با موبایل از حضور کشتی مطمئن شد و من را به آژانس روبه*روی گمرک برد و بلیت خریدم.

دوباره به ورودی بندر آقای ح-ک مراجعه کردم و با نشان دادن بلیت از بی*نظمی موجود گله کردم و ایشان ناراحت شد و من را راه نداد و گفت: حالا که قراره نظم باشه، برو آژانس با ماشین خودش شما را بیاورد! به آژانس مراجعه کردم مسئولین آژانس هم مانند من با گله گذاری از هردنبیل بودن اوضاع من را پیاده تا گمرک همراهی و پس از جر و بحث با آقای ح-ک وارد بندرگاه نمودند. در محوطه راهنمایی نبود که کشتی را نشان دهد. با پرس و جو از کارگران اسکله کشتی را پیدا کردم؛ کشتی نپتون۲.

کارکنان کشتی به جای نصب پله از من خواستند پایم را روی لاستیک ضربه گیر اسکله بگذارم و بپرم روی صندوقی فلزی در کشتی و بپرم تو کشتی. گفتم من که تارزان نیستم و سراغ پله را گرفتم که نهایتا امتناع کرده و با شوخی و خنده از** همان روش تارزان استفاده کردم و به کشتی وارد شدم. کشتی نو و مجهزی بود و پرسنل مودبی داشت که وقتی متوجه ناراحتی و آزاری که از بی*نظمی بندرگاه دیده بودم شدند، با مهربانی دلجویی کردند. چند روز در کیش بودم.

دو مشکل در رابطه با توریست*های داخلی و خارجی توجهم را جلب کرد؛ یکی اینکه توریست*های خارجی به شدت برای تفهیم منظور خود به فروشندگان و ساکنین جزیره مشکل داشتند و در عذاب بودند. چاره این کار مانند برخی مراکز تفریحی دنیا این است که محلی برای نشستن چند مترجم زبان*های مختلف و اصلی در نظر گرفته شود و تمام مردم جزیره شماره آن مرکز را داشته باشند و در مواجهه با این موارد با گرفتن شماره مذکور و دادن گوشی به توریست خارجی مشکل او و خودشان را حل کنند. ضمنا جایی لازم است برای نگهداری چمدان و امانات توریست*های داخلی و خارجی؛ مانند ورودی حدم امام رضا، تا آنهایی که سریع و موقت وارد جزیره می*شوند با دست خالی راحت*تر دنبال کار خود بروند.

بعد چند روز می*خواستم از جزیره برگردم. پنجشنبه ساعت ۹ شب از اطلاعات بندرگاه برنامه حرکت کشتی*ها برای روز جمعه را پرسیدم. گفتند فردا جمعه ساعت ۸ و ساعت ۱۲ به مقصد چارک حرکت داریم. صبح جمعه ساعت ۶ از هتل راه افتادم تا مشکلی برای تهیه بلیت ۸ به چارک نداشته باشم. به بندرگاه رسیدم و در صف خرید ایستادم. یک ساعت بعد خانمی آمد و در کیوسک را باز کرد و گفت برای چارک فقط دوازده بلیت می*فروشد و زود*تر از ۱۲ فقط به مقصد لنگه ساعت ۱۰ بلیت وجود دارد که باید به کیوسک بعدی بروید.

بناچار بلیت ساعت ۱۰ لنگه را گرفتم و شروع به وقت گذرانی کردم. نزدیک ساعت ۹ دیدم عده*ای برای سوار شدن به کشتی دارند وارد اسکله می*شوند. با تعجب دیدم آن*ها بلیت ساعت ۹ بندرچارک را در دست دارند! حالا بماند که عده*ای از نخبگان کشور را به کیش آورده بودند و متأسفانه شاهد کتک کاری برخی از آن*ها در جزیره و بندرگاه بودم.

farzad_dostu, brad and mili_178 like this.

HK User

Icon14

لطفا پاسخ سوالات من را جواب دهید

Administrator Mahmood آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amini9280 نمایش پست ها
    سلام من با ماشين شخصي به كيش براي عيد انشاا.. ميام وچند سوال داشتم.1-چون من براي دوم فروردين هتل رزرو كردم ايا براي سوار شدن به لندرگراف ورفتن به كيش نياز به رزرو بليط لندرگاف هستيم تا به موقع به هتل رزرو شده برسيم.اگه لازم به رزرو بليط هست لطفا راهنماي فرماييد.2-قانون سه روز ماندن خودروها در كيش من كه بليط رفت برگشت دبي دارم و مي خوام از كيش به دبي برم وضيعت ماشين چي ميشه .با تشكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط amini9280 نمایش پست ها
    لطفا پاسخ سوالات من را جواب دهید
    سلام
    سایت سازمان منطقه آزاد کیش راهنمای مسافران دریایی رو اینجا گذاشته: http://nowruz.kish.ir/HomePage.aspx?...ish&Lang=fa-IR
    میتونید باشماره تلفنهای اعلام شده هماهنگ کنید.

HK User

با سلام
    اخرش نفهمیدیم لندیگراف درسته یا لندرگراف؟
    ایا من که میخواهم با ماشین به کیش برم باید بلیط رفت و برگشت بگیرم یا لازم نیست؟
    از چارک که سوار بشیم ورودی کیش کجاست؟
    کسی از محل کمپ چادر مسافرتی خبر داره؟ایا اجازه میدن چادر زد؟

Administrator Mahmood آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza-m نمایش پست ها
    با سلام
    اخرش نفهمیدیم لندیگراف درسته یا لندرگراف؟
    ایا من که میخواهم با ماشین به کیش برم باید بلیط رفت و برگشت بگیرم یا لازم نیست؟
    از چارک که سوار بشیم ورودی کیش کجاست؟
    کسی از محل کمپ چادر مسافرتی خبر داره؟ایا اجازه میدن چادر زد؟
    سلام
    نرخ حمل خودرو و مسافر از طریق بنادر به جزیره کیش

نرخ كرايه چادر در كمپ هاي نوروزي كيش اعلام شد
    برپايي پنج كمپ مسافرتي براي گردشگران نوروزي كيش
    شرایط سفر به کیش با خودروی شخصی در نوروز 1392
    راهنمای مسافران دریایی

HK User

پیش فرض سوال

کسی شماره اسکله تفریحی کیش داره

HK User

سلام دوستان
    میخواستم ببینم هزینه ی که شما قرار دادید در این لینک آیا (110 هزارتومان برای بند افتاب )واقعی هست ؟چون من امروز زنگ زدم به شماره ایی که داده بودید واسه بندر افتاب گفت هزینه ماشین با راننده میشه 233 هزارتومان..کسی اطلاعی نداره هزینه اضاف می گیرند یا افزایش پیدا کرده؟
    بعد جالبه زنگ زدم به اطلاعات کیش بدون اینکه جواب قاطعی بهم بده گفت ماشین مدل 90و 91 هم معاینه فنی میخواهند!!دو روز دیگه هم میخوام سفر کنم هیچ جواب درستی هم نگرفتم...اگر کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه

HK User

با سلام من یه سوال داشتم از دوستانی که می تونن راهنمایی کنن . اول اینکه من واسه اولین باره که می خوام تنها برم کیش .می خواستم حالا که تنهام فقط ببینم دلم چی می خواد همون کارو انجام بدم.خیلی مشتاق شدم که از طریق زمینی به کیش سفر کنم اینکه من ساکن شیرازم تصمیم دارم رفتن رو زمینی از طریق یکی از بندرها برم سوالم اینه که من از شیراز کی باید حرکت کنم که به بندر عباس برسم و از اونجا چطوری باید تا بندر چارک برم که زمانی برسم که قایق واسه رفتن به کیش توی او ساعت باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

HK User

دوم اینکه من می خوام از نظر خرج یک مقدار به صرفه باشه واسم که بتونم مدت بیشتری بمونم به نظر شما سوئیتها امنیت دارن واسه یه خانم و کجا سوئیت مناسب از نظر قیمتی و امنیت کجای کیش باشه بهتره .و شماره یه ادم معتبر واسه تهیه سوئیت از همین جا که وقتی رسیدم نگران جا نباشم رو واسم بگذارید اگه میشه

صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 7891011 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع