تبلیغات
تور کیش اجاره ماشین
تور کیش  کارگاه آموزشی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree32Likes
  • 12 Post By man.utd
  • 4 Post By saeidkhan
  • 4 Post By man.utd
  • 7 Post By man.utd
  • 4 Post By man.utd
  • 1 Post By nasser1558

موضوع: شرایط یک دوره 9 ماهه زندگی در کیش,برای یک خانواده 3 نفره

man.utd آواتار ها

پیش فرض شرایط یک دوره 9 ماهه زندگی در کیش,برای یک خانواده 3 نفره

چون مطلب من شامل تمام شرایطی میشه که برای من و خانوادم مهم بوده بهتر دیدم یک تاپیک جداگانه براش در نظر بگیرم. ولی چون تعداد تاپیک های این قسمت داره زیاد میشه مدیریت محترم سایت طبق صلاحدید خودشون میتونن این تاپیک رو با هر قسمتی که صلاح میدونن ادغام کنن.از نظر من مانعی نداره.
    ---------------------
    طبق برنامه برنامه قبلی همسرم در تاریخ9/3/89 عازم جزیره شد تا این 3 مساله رو در اونجا بررسی کنه:
    1- شرایط اپارتمانهای اجاره ای در مناطق مورد نظرمون
    2- شرایط مدارس ابتدایی - با توجه به این که پسرم در سال تحصیلی در پیش رو میره کلاس اول دبستان
    3-مسایل مربوط به خریدهای لازم و روزمره زندگی
    1-شرایط مربوط اجاره اپارتمان
    در مورد دامون صدف: خونه های این منطقه شامل ویلایی های 1 طبقه اس که قیمت اجاره واحدها بالای 50 میلیون هستش.همون طور هم که میدونید این منطقه از نگهبانی سفت و سختی برخورداره
    در مورد فاز 1و 2 صدف: این مناطق قدیمی سازتر هستن و پرتراکمتر.هر فاز هم مرکز خرید داره و دسترسی محلی به سوپر مارکت و میوه فروشی و....راحته .
    نمونه ی خونه ی اجاره ای در فاز 1: 60 متری مبله 1 خوابه -27 میلیون رهن کامل
    نمونه ی خونه ی اجاره ای در فاز 2 : 92 متری -نوساز و مبله40 ملیون رهن کامل
    در مورد فاز 4 صدف: ( همسر من از این منطقه خوشش اومده) اکثر خونه ها نوساز هستن و 2 طبقه.در زمان مراجعه ایشون مورد اجاره ای موجود نبوده ولی ظاهرا حدود قیمت خیلی با فازهای دیگه فرقی نداشته.مساله مهم در این فاز تعداد محدود موارد رهن و اجاره اس.
    مرکز خرید این فاز 2 طبقه اس و طبقه دوم هنوز راه اندازی نشده.مجتمع اموزشی الغدیر هم توی این فاز قرار داره.
    این از صدف!
    در مورد برج میکا; این برج هنوز راه اندازی نشده.
    در مورد شهر آفتاب :این منطقه شامل برج های مرتفع هست و طبق گفته ی همسرم تیپ های خاصی تو این منطقه زندگی میکنن.
    اینم 2 نکته ای که به چشم ایشون اومده!!:1- وجود انتن های ماهواره (قابل مشاهده) 2- رفت و امد ماشین های کلاس بالاتر (این 2 مورد محض خالی نبودن عریضه!!)
    یک نمونه از اپارتمان اجاره ای در این قسمت:در طبقات بالا -72 متر -65 میلیون که البته طبق گفته مسئولین املاک با قیمت پایین تر هم میشه پیدا کرد.
    در مورد مجتمع فردوس:این مجتمع در حوالی میدان پردیس قرار داره و بیشتر دانشجویانی که سکونت موقت دارن از اونجا استفاده میکنن.اپارتمانهای یک خوابه رو میشه با بودجه ای در حدود 15 تا 20 میلیون رهن کرد. مزیتش هم نزدیکیش به مراکز اصلی خرید در جزیره اس.
    2- شرایط مدارس ابتدایی:چون ما مدرسه غیر انتفاعی مد نظرمون بود همسرم به مدرسه الغدیر مراجعه کردن و نتیجه: زمان مدرسه از ساعت30/7 تا 1 بعد از ظهره. صبحانه+میان وعده+سرویس از امکاناتش هست. شهریه ی سال گذشته حدو د 5/1 میلیون بوده و امسال احتمالا به 2 میلیون هم میرسه. تعداد بچه در هر کلاس 16 نفره.(حدودا)
    مدارس دولتی هم (البرز واقع در فاز 2 صدف)بد نبوده.
    3- شرایط معیشتی: تو مراکز خرید محلی صدف قیمتها تقریبا مشابه فروشگاه هایپر استار تهرانه که من معمولا خریدهامو ازش انجام میدم.(این رو مینویسم چون ممکنه بعضی ها مثل من شنیده باشن که قیمت ها خیلی بالاترن)

در روز دوم ایشون میرن سراغ یکی از همکاران قدیمیشون که پزشک هستن و این همکار محترم اجازه بررسی بیشتر رو به همسر من نمیدن! یعنی گفتی که هر وقت خواستید بیایید با من هماهنگ کنید من خودم هستم در خدمتتون! این هم نکاتی از زبان این همکار محترم:
    -کسی که تو کیش زندگی میکنه حتما باید ماشین داشته باشه(به خاطر گرمای هوا)
    - به خاطر شرایط هوا در کیش فقط تویوتا و هیوندای طاقت میارن. و گفتن که 206 صفر رو با 5 میلیون میشه خرید ولی جواب نمیده و اینکه حتی بعضی از ماشین های امریکایی هم پاسخگو نیستن.
    - برای زندگی حتما لازمه که مرکز خرید محلی در دسترس باشه
    - برای خرید و یا اجاره حتما شرط رو به دریا بودن رو در نظر بگیرید
    و در اخر توصیه کردند که اگر امکانشو دارید واگر امکان داره که پل های پشت سرتون رو خراب نکنید بشتابید که جزیره با اغوش باز از دوستدارانش استقبال میکنه!
    Mahmood, ali, saeidkhan and 9 others like this.

saeidkhan آواتار ها

ممنونم مژگان خانم.
    من هم مثل شما به شدت دنبال رفتن به جزیره برای زندگی هستم. که البته کمی طول میکشه این پروسه.
    من هم خیلی دنبال خونه بودم. اما نکته جالب که من بهش رسیدم این بود که تقریبا همه تو HK پیشنهاد می کنن
    برین تو شهرک صدف اما نکته عجیب برای من این بود که دو تا از دوستان که اونجا ساکن بودن به طور جدی پیشنهاد
    می کردن که برم صفین. و می گفتن قسمتهایی از اونجا برای سکونت دائمی خیلی بهتره. حتی یکی از این
    دوستان که خودشون مهندس ناظر هستن و بسیاری از پروژه های مهم و بزرگ کیش رو ایشون انجام دادند و طبیعتا"
    اصلا" هم مشکل مالی ندارن خودشون یک ویلا برای خودشون تو صفین ساختن و برای دو سال در اونجا ساکن بودند.
    فکر کنم یک بار دیگه تمام مناطق اونجا رو هم چک بفرمایید. شاید مزیتهایی داشته باشه که از دید دوستان دیگه
    دور مونده باشه.
    در تصمیمتون استوار و موفق باشید.
    Mahmood, ali, man.utd and 1 others like this.

alia آواتار ها

بابا اینجوری که میگی ادم دلش میخواهد بره اونجا زندگی کنه

man.utd آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkhan نمایش پست ها
    ممنونم مژگان خانم.
    من هم مثل شما به شدت دنبال رفتن به جزیره برای زندگی هستم. که البته کمی طول میکشه این پروسه.
    من هم خیلی دنبال خونه بودم. اما نکته جالب که من بهش رسیدم این بود که تقریبا همه تو HK پیشنهاد می کنن
    برین تو شهرک صدف اما نکته عجیب برای من این بود که دو تا از دوستان که اونجا ساکن بودن به طور جدی پیشنهاد
    می کردن که برم صفین. و می گفتن قسمتهایی از اونجا برای سکونت دائمی خیلی بهتره. حتی یکی از این
    دوستان که خودشون مهندس ناظر هستن و بسیاری از پروژه های مهم و بزرگ کیش رو ایشون انجام دادند و طبیعتا"
    اصلا" هم مشکل مالی ندارن خودشون یک ویلا برای خودشون تو صفین ساختن و برای دو سال در اونجا ساکن بودند.
    فکر کنم یک بار دیگه تمام مناطق اونجا رو هم چک بفرمایید. شاید مزیتهایی داشته باشه که از دید دوستان دیگه
    دور مونده باشه.
    در تصمیمتون استوار و موفق باشید.
    ممنون سعید خان از راهنماییتون.ما اگر خدا بخواد و رفتنی بشیم اول برای یه دوره 9 ماهه میریم که ظاهرا برای این مدت و با توجه به نزدیکی الغدیر ,صدف برامون مناسب تره. ولی اگر راضی باشیم و بخواییم موندنی بشیم بقول شما حتما باید خیلی چیزای دیگه رو مد نظر قراربدیم.شاید چون سفین از منطقه توریستی تر جزیره دورتره برای ساکنین دایمی بهتره. راستش ما اصلا در مورد سفین تحقیق نکردیم. البته چون اسباب کشی اساسی نمیکنیم اگر مشکلی پیش بیاد خونه رو عوض میکنیم. اگر رفتیم اپارتمان مبله میگیریم.بازم ممنون از راهنماییتون.
    ان شاا... همه به خواسته هاشون برسن ,ما هم بی نصیب از دنیا نریم!
    ویرایش توسط man.utd : 06-02-2010 در ساعت 11:10 PM
    Mahmood, ali, saeidkhan and 1 others like this.

man.utd آواتار ها

شرح سفر 2 روزه ی اخیر من به جزیره !

6 شهریور 89 ساعت 10 صبح پرواز داشتم. همچی که از در خونه اومدم بیرون تا منتظر همسرم بشم که داشت ماشین رواز تو پارکینگ بیرون میآورد دیدم یه گربه ی سیاه داره از اون ور خیابون عبور میکنه! لعنت بر شیطون ! چرا من اینقدر خرافاتیم ! به روی خودم نیاوردم و به اتفاق آقایونمون(سپنتا و پدرش) عازم فرودگاه شدیم. بعد از رسیدن به فرودگاه و خداحافظی با عزیزانم(آخه داشتم تنها میرفتم) وارد سالن فرودگاه شدم و رفتم چمدونم رو تحویل بدم که شوک دوم بهم وارد شد: خانم ! اسم شما تو لیست پرواز نیست! زنگ بزنین به آژانستون و موضوع رو اطلاع بدین.
    آقا منو میگی !؟ منم که حسااااااااااس ! هی زنگ میزدم و هی کسی گوشی رو بر نمیداشت. خلاصه عزراییل مشغول قبض روح من بود که بهم گفتن خانم اسامیتون اومد! خلاصه... مراحل بعدی بدون اتفاق خاصی انجام شد و با یه تاخیر ناقابل 20 دقیقه ای رهسپار جزیره شدم. هواپیما هم بویینگ بود و روش عکس پرچم اوکراین حک شده بود!

خلاصه رسیدم و به اتفاق همکار سابق همسرم و خانمش که طبق صحبت های قبلی برامون چند مور دآپارتمان رهنی دیده بودن رفتیم شهرک صدف. یکی از آپارتمانها رو پسندیدم و قرار شد که عصر همون روز بریم و قرارداد ببندیم. عصر هم رفتیم و چند تا دیگه آپارتمان دیدیم که از هیچ کدوم خوشم نیومد. خلاصه مالک آپارتمانی که باهاش قرار داشتیم و در واقع از چند روز قبل باهاش در تماس بودیم و در جریان کل اوضاع هم بود حدود ساعت 9 شب برامون پیغام فرستاد که که من به بچه دار خونه اجاره نمیدم !
    براتون امکان داره حال من رو تو اون لحظه تصور کنید؟! خب ! اینم بدبیاری سوم من تو اون روز بود که از همه مهیب تر هم بود. بعد از اینکه من و همسر همکار شوهرم کلی سر مسوول آژانس املاک غرولند کردیم و تا حدود ی بد وبیراه نثار زمین و زمان کردیم دیدیم که با این حرفا به جایی نمیرسیم. خلاصه سوار ماشین شدیم و برای پیدا کردن موارد دیگه دوره افتادیم. تا آخرشب در حال گشتن بودیم و چند مورد رو هم رفتیم دیدیم که هیچ کدومشون رومناسب ندیدم. فردا صبحش هم تا ظهر مشغول سر زدن به آژانس های دیگه بودیم و از چند نفر قول همکاری گرفتیم و ... خلاصه نتیجه: هیچی به هیچ چی!

نتیجه ی سایر بررسی ها :

قیمت رهن و اجاره و همچنین خرید توی کیش بسیار بالا رفته. حالا دلیلش چیه؟

1- حضور دانشویانی که اخیرا برای درس خوندن اومدن کیش و خب! افزایش تقاضا تو این زمینه رو بوجود آوردن.

2- کاهش میزان ساخت و ساز توی جزیره .

این دو عامل رو که روی هم بذاریم میبینم که چرا قیمتها رفته بالا.

این موارد رو هم تو بین صحبت های همکار همسرم با مسوولین املاک فهمیدم که مربوط به قیمت خرید آپارتمان تو صدف و شهر آفتاب هستش:

قیمت خرید واحدهای نوساز در شهرک صدف از متری 2 میلیون شروع میشه به بالا و واحدهای چند سال ساخت از حدود 1/5 به بالا

قیمت خرید واحدهای نوساز شهر آفتاب هم این طوره که طبقه اول رو متری 3/5 میلیون میفروشن و به ازای هر طبقه بالاتر 15% به قیمت اضافه میشه.
    در مورد واحدها نوساز شهر آفتاب این نکته رو هم شنیدم دیوارها عایق بندی مناسب ندارن و صدا خیلی راحت به خونه ها نفوذ میکنه .به طوریکه همسایه ی بغلی مکالمه شما با اهل خونه رو به راحتی میشنوه !

خب ! زیاد نوشتم. میدونم که مطلبم زیاد جامع و به درد بخور نیست چون اولا زمان کافی در اختیار نداشتم و دوما این که به خاطر بهم خوردن قرارم با مالک خونه ای که گفتم شرایط روحی خوبی نداشتم. حالا اگر چیزی به خاطرم رسید تو همین تاپیک اضافه میکنم.
    ویرایش توسط man.utd : 08-30-2010 در ساعت 05:55 PM
    Mahmood, Bahman, sepidar and 4 others like this.

man.utd آواتار ها

خب این قسمت جا افتاد !

من و همراهانم یه سر هم به سفین(قسمت عرب نشین جزیره ) زدیم. این طور که از املاکی های این منطقه متوجه شدم با حدود 10 میلیون کمتر از بودجه ی ما میشد آپارتمان مورد نظرمون رو پیدا کنیم.

مشکل مهم این منطقه چیه؟ از صحبت هایی که با همراهانم داشتم ( خودشون ساکن این منطقه هستن) مشکل عمده ی سفین عبور و مرور بسیار کم تاکسی هستش. این مشکل به خصوص تو ایامی که مسافران جزیره خیلی زیاد میشن _ مثل ایام عید_ بیشتر نمود پیدا میکنه. حتی شنیدم که توی عید امسال صف های عریض و طویلی برای تاکسی بوجود میومده! به طور کلی اگر کسی قصد سکونت تو سفین رو داره بهتره به فکر وسیله ی نقلیه هم باشه.
    اما تو شهرک صدف ( که ما هدفمون بیشتر همین منطقه هستش) دایما حرکت تاکسی ها رو شاهد بودیم.و این یکی از امتیازات این منطقه هستش.

HK User

سلام مژگان خانم....
    نميدونم الآن ساكن كيش شدي يا هنوز نشدي...
    اما شما هر كجاي جزيره كه باشي نياز به وسيله نقليه داري چه تو صدف چه توي سفين....
    اگر بودجتون به خونه هاي صدف مي رسه حتما صدف خونه رهن كنيد اما اگر نمي رسه منطقه سفين هم خونه هاي شيك و خوب داره....
    متاسفانه در زمان شلوغي كه البته بيشتر مواقع سال جزيره شلوغ هست اصلا به اميد تاكسي ها نباش چون تماما مركز شهر هستند و سرويسي به شما نخواهند داد...
    پس توصيه من به عنوان كيشوندي كه 2 سال هست اومدم كيش بهت اينه:
    1- حتما وسيله نقليه تهيه كنيد.
    2- خونتون حتما در اتاقها هم اسپيلت داشته باشه...
    3- همسايه ها خيلي مهمند چون اينجا از فرهنگ هاي مختلف علي الخصوص اطراف بندر زياد هستند و اينها اصلا حق همسايگي رو رعايت نمي كنند و تماما عذاب مي كشي....
    4- به حرف املاكيها گوش نكن متاسفانه همشون هواي هم رو دارند و يكي از مهمترين علت گران شدن همين املاكيها هستند.
    5- تا مي تواني در كيش سكونت نكن علتهاي مختلفي داره كه شايد الآن به چشمت نياد ولي بعدا خيلي اذيتت مي كنه........
    6- اگه ميخايي كار كني حتما از خودت هنري يا تخصصي داشته باش وگرنه كار به اين راحتي ها گيرتون نمياد براي همسرتونم همين طور....

درآخر: موفق و مويد باشيد...
    saeidkhan likes this.

HK User

Icon7

سلام-ممنون میشم تجربه تون و در اختیار من هم بگذارید..چون شاید من هم به علت شغل همسرم بخوام نقل مکان کنم به کیش...الان اسفند 1391 هست-و 2 تا بچه کوچیک دارم..(پسرم پیش دبستانیه)..اگه میشه راهنماییم کنین...با تشکر

HK User

میشه بگین در حال حاضر قیمت رهن آپارتمان چقدره؟

HK User rezaf آواتار ها

بستگی داره کجای جزیره بخوای اجاره کنی. صدف، سفین، نوبنیاد، خانه گستر، .... یه سر به سایت Melklist.Com بزن. اونجا اطلاعاتتشون بروز تره.

کلمات کلیدی این موضوع