در باره ما

ایده راه اندازی سایت hellokish (راهنمای سفر به جزیره کیش) به اواسط زمستان 1386 برمیگردد. در آن زمان ما سالها بود که به دلیل مشغله کاری به صورت مداوم به جزیره کیش سفر می کردیم. گذراندن زمان طولانی در کیش و جذابیت های این جزیره زیبا باعث می شد در هر سفر، به گوشه و کنار این جزیره برویم و مناطق مختلف آن را ببینیم. از بافت قدیمی در شمال غربی جزیره و بومیان خونگرم آن، تا مرز جنوبی که دور افتاده ترین نقطه غیر مسکونی جزیره است، تا بافت مدرن جزیره در منطقه شرقی که بازار ها و هتل ها و ساختمان های تجاری در آن واقع شده است. گذراندن اوقات در جای جای این جزیره باعث می شود که زیبایی های پنهان آن آرام آرام به چشم بیاید. زیبایی های چشمنوازی که در نگاه اول چیزی جز دشت و بیابان و ساحل دور افتاده نیستند و اغلب به چشم میهمانان تازه از راه رسیده نمی آیند.

همان زمان، بسیار پیش می آمد که سعی میکردیم قبل از سفر، اطلاعاتی راجع به یک هتل، یک بازار یا یک مکان مشخص از وب سایت ها و وب لاگ های مرتبط با کیش، بدست بیاوریم. اما متاسفانه اکثر اطلاعات یافت شده بر روی اینترنت ناقص، نا درست و یا قدیمی بوده و هست.

اینگونه بود که تصمیم گرفتیم اطلاعاتی را که در طول سفر هایمان، از این جزیره مرجانی زیبا جمع آوری کرده بودیم، در اختیار مسافران و علاقمندان کیش قرار دهیم. اطلاعاتی که خارج از کلیشه های رایج بر روی فضای وب بودند و به جای اینکه صرفا جنبه سمبولیک داشته باشند، کاربردی، بروز و قابل اعتماد برای مسافر باشند. اطلاعاتی که با حضور طولانی مدت در جزیره و واقعیت های آن به دست آمده اند نه اینکه از روی بروشور ها و کاتالوگ های تبلیغاتی جمع آوری شده باشند.

زمستان سال 87 کار بروی این وب سایت را شروع کردیم. ابتدا طراحی قالب سایت و بعد برنامه نویسی بخش های داینامیک سایت و همزمان کار بر روی SEO سایت و صد ها مورد دیگر. علیرغم فراز و نشیب های فراوان و مشکل زیادی که بر سر راه وجود داشت، در ابتدای تابستان سال 88 و همزمان با شروع جشنواره تابستانی کیش ، سایت HelloKish را افتتاح کردیم و در معرض استفاده قرار دادیم. حاصل همه این تلاش ها ، وب سایتی هست که برابر شما قرار دارد.

بخش دیگری از هدف ما در این سایت، بوجود آوردن فضایی صمیمی و دوستانه برای مسافران جزیره بوده تا بتوانند تجربه ها، خاطرات و نظرات خود را به اشتراک بگذارند و باهم تبادل نظر نمایند. به همین منظور بخش های خاطرات و یادداشت ها، نظرات در مورد هتل ها، بازار ها، رستورانها و تالار گفتگو ایجاد شده اند.

قابل ذکر است این سایت وابسته به هیچ سازمان و نهادی نبوده و کاملا مستقل اداره می شود.

راهنمای سفر به جزیره کیش
www.hellokish.com

88/07/24